Вже 19-й за рахунком Міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирських мурах» аж до 29 жовтня триватиме у храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської (Соборна, 12). Концерти відбуватимуться щонеділі о 20:00.
Запрошення можна отримати в канцелярії, починаючи з середи перед концертом. Благодійний внесок – від 50 гривень.
Пожертвування будуть призначені на утримання та збереження інструменту.
Маестро гри на королі всіх інструментів, як ще інакше називають орган, з усього світу приїздять на вінницький фестиваль знову. Цьогорічний розпочався з виступу польської органістки Ельжбети Кароляк, професорки із класу органа у Музичній академії в Познані. Звучала музика старовинна та написана французькими композиторами доби Романтизму.
Вінницький орган; Ельжбета Кароляк
Наступної неділі у храмі відбудеться концерт українського органіста Петра Сухоцького з Луцька. Він закінчив клас органа у Львівській консерваторії і зараз є постійним органістом у костьолі святих Петра і Павла у Луцьку. У репертуарі пана Сухоцького – давня та сучасна музика, але визначне місце займають й твори українських авторів.
Петро Сухоцький
Молода білоруська органістка Марина Пінчукова з Мінську гратиме для вінничан 1 жовтня. У репертуарі – класицизм, французький та німецький романтизм. Вона виконуватиме твори Ніколауса Брунса, Йогана Себастьяна Баха, Сезара Франка, Ференца Ліста.
8 жовтня у всіх є змога насолодитись грою вінницького творчого та сімейного дуету Єлизавети Білокопитової та Георгія Куркова. Подружжя запропонує програму у якій прозвучать твори Георга Генделя, Людвіга ван Бетховена та інших композиторів.
Георгій Курков та Єлизавета Білокопитова
15 жовтня до органу у вінницькому костелі сяде одеситка Вероніка Струк. Вона часто організовує органні вечори та фестивалі в Одесі. А на нашому органі виконає твори Георга Генделя, Йозефа Гайдна, Вольфганга Моцарта, Фанні Мендельсон та інші.
Вероніка Струк
В останні дві фестивальні дати, 22 та 29 жовтня, очікується приїзд закордонних органістів. По-перше з Кельну до Вінниці приїде професор Петер Діке. В його програмі Ежен Жигу «Токата і Французьке рондо», Шарль Відор «Симфония №4», Луї Маршан «Великий діалог До мажор», Джон Айрленд «Маленька сюїта», Макс Регер «Фантазія і фуга Ре мінор», тощо.
Марина Пінчукова (Мінськ); Петер Діке (Кельн)
А в останню неділю жовтня закриватиме ХІХ-й Міжнародний органний фестиваль Євген Верещагін, який представляє австрійський Зальцбург. Він народився у Вінниці, він є правнуком режисера Федора Верещагіна, його першим вчителем грі на органі був Георгій Курков, власне організатор фестивалю, але… але Євген сьогодні і надалі представляє Австрію, де продовжував навчання і живе зараз. До шпільтишу вінницького органу він доторкнеться аби прозвучала велична музика Баха та інші старовинні та сучасні твори.
Євген Верещагін
Космос органної музики – духовна пожива для мозку та заспокоєння для нервів. Глибокі органні баси звучать урочисто, а тягучі переливи настроюють на роздуми. Насолодитись органною музикою у Вінниці можна щонеділі поки триває фестиваль.