«А чи не замахнутися нам на Вільяма Шекспіра?» - подумали вони і замахнулись. Школа акторської майстерності «Червоний крокодил» (від назви гри в «крокодила»), що пропонує всім охочим відкрити у собі актора та проявити свої творчі здібності, підготувала вже другий свій випуск. Випускники школи скоро покажуть чому вони навчились за три місяці.
21 грудня о 19:00 на сцену Будинку учителя (вул. Мури, 6) вийдуть восьмеро людей, віком від 23 до 40 років, які ще три місяці тому не були знайомі, а вже зараз презентують «Сон. Нет. Або Фантазії на тему «Бути чи не бути?»». Впродовж цих трьох місяців дівчата та хлопці розкривали свій креативний потенціал за підтримки наставників: з емоцій – Валентина Монзолевська – режисер, акторка, драматург, педагог, ідейний засновник Тимчасового театру «Гвоздь»; Руслан Монзолевський – актор, режисер, музикант, педагог, магістр театрального мистецтва, ідейний засновник музичного колективу «Ша.Боно»; з руху – Юлія Свєтлова – психолог, танцювально-руховий терапевт, гештальт-терапевт, хореограф-постановник; з музики – Анастасія Балінова – музикант, викладачка, актриса, лектор, сценарист, ведуча.
За час навчання вчителі допомогли учням позбутись комплексів, подивитись на світ театру іншими очима, познайомитись з можливостями власного тіла й розширити їх, навчитись по-новому дихати, звучати, рухатися, керувати емоціями, відчути себе справжніми акторами і навчитись висловлювати невимовне. І спектакль-перфоманс – результат навчання!
«Ми вирішили поглянути на актуальність Шекспіра на сьогоднішній день», – говорить режисерка постановки Валентина Монзолевська. «Довго і наполегливо працювали, крутили-вертіли, ненавиділи і любили бідного нашого Вільяма і у підсумку вийшло щось цікавеньке. Одне можемо сказати точно – такого Шекспіра ви ще не бачили!»
Сценарій перфомансу засновано на сонетах Шекспіра та наборові сценічних етюдів з акторської майстерності, сценічного мовлення, ритміки і пластики. Перфоманс створювали вчителі і учні разом, тож він ніде не існує в готовому прописаному вигляді. «Наше завдання – не зробити з хлопців та дівчат акторів, а розкрити їх і допомогти доторкнутися до театру зсередини», – підкреслює Анастасія Балінова.
Подивитись що вдалося створити вісьмом аматорам за три місяці запрошують їх наставники. Якщо ж ви мрієте спробувати свої сили на сцені, вам точно варто це побачити! Вхід вільний.