Дарія Альошкіна – скульптор та витинанкар. Вона творить з каменю, дерева, металу, кераміки, паперу. Темами для творчості найчастіше обирає жінку у різних її проявах. Донька (одна з п’ятьох дітей) відомої творчої родини Альошкіних народилась 5 березня 1982 року у Києві, виросла та навчалась в родині скульпторів на Вінниччині, мешкає у Львові (чоловік – Гордій Старух, мультиінструменталіст та співзасновник львівського гурту «Йорий Клоц»).
Чарівне мереживо витинанок Альошкіної вже бачили чимало українських міст та європейські столиці, але у рідній Вінниці це буде її перша персональна виставка: «Дуже люблю наш край тому сподіваюсь на багато зустрічей та знайомств», – говорить майстриня напередодні виставки.
Це буде її частина проекту «Ткане, витнуте і вбране» продемонстрованого кілька років тому. Витинанки (зображення жінок-берегинь у поєднанні символів-орнаментів) зіллються в одне ціле з прислів’ями. Виставку «Та, що читає» авторка презентує сама 23 січня о 15:00 у Вінницькому обласному центрі народної творчості.
«Жінка царює, але не керує», «Скачи, бабо, хоч задом, хоч передом, а діла йдуть своїм чередом», «Треба довго калатати, щоб бабу ошукати» – справжні народні прислів'я поєднують у собі глибокий зміст з дуже простою, але образною формою, їх легко запам'ятовувати й виголошувати. «Виростаючи у селі на Поділлі я неодноразово чула використання їх у повсякденному житті, прислів'ям вірили їх шанували і передавали з покоління в покоління», – згадує мисткиня.
А про витинанки Дарія говорить так: «Витинанка живе у всіх, хто родом із Вінничини. Я ширше почала витинати після народження доньки, бо на скульптуру часу було мало, а витинанку раз-два і зробив – якось мусила в цей період себе творчо реалізувати. А ще дуже хотілося цей вид мистецтва відродити, щоб він став на рівні із усіма іншими, тож зайнялася популяризацією витинанки».
Витинанкове мереживо у поєднанні з коштовностями фольклору - прислів'ями можна буде побачити на виставці з 23 січня до 6 лютого.