8 березня в київському Арт-просторі «Дерево життя» Аутлет містечко Мануфактура відбулося відкриття персональної виставки живопису Мар’яни Сілагіної «Пробудження».
До експозиції виставки увійшло 16 живописних творів, сповнених етно-національним символізмом. Образи для своїх полотен художниця черпає у народних піснях та легендах, а збагачує їх орнаментальними мотивами давніх українських вишиванок та рушників, розписів та писанок. Мисткиня стверджує, що в українських знаках-символах присутні і сакральність, і філософський підтекст, і експресія, і абстрактне начало. Тому вона вивчає українське народне мистецтво й увічнює його елементи в своїх творах, використовуючи живописну мову українського авангарду 1920–1930-х рр.
Мар’яна Сілагіна народилась в сім’ї художників, які в той час навчались у Львівській Академії мистецтв, тому до 7 років вона проживала у місті Львові, всотуючи яскраву декоративність колориту, ритмічність, стилізацію, рухливість живопису львівської школи. Рано почала малювати. Закінчила Вінницьку дитячу художню школу та інститут конструювання одягу і підприємництва. Має на рахунку дві персональні виставки з промовистими назвами "Сила в генах" і "Таємничі знаки".
«Кожна людина є частиною народу, з яким вона зв’язана генетичним кодом і духом. Українці є давніми нащадками самобутньої трипільської культури, в котрій прослідковується сильний жіночий початок. Поки живуть традиції, доти живе народ. Своїми творами я хочу донести ідею пробудження українського народу, показати силу його духу, його незламність та красу душі» - говорить авторка.
Ліричні та епічні полотна нинішньої виставки Мар’яни Сілагіної об’єднує потужна енергетика, глибоке духовне наповнення, святкова колористика та монументальне звучання.
Організатори виставки та художниця запрошують шанувальників образотворчого мистецтва переглянути виставку «Пробудження», яка триватиме до 6 квітня 2018 року.