Серед країн світу, з якими вітчизняні суб`єкти господарської діяльності проводили зовнішньоекономічні операції, 22% загального товарообігу припадає на Росію, 11% – на Польщу та 9% – на Білорусь.
Посадовець зауважує, що на початок листопада поточного року на обліку у Вінницькій митниці перебувало майже 1,2 тисячі осіб, які здійснювали зовнішньоекономічні операції. Завдяки поліпшенню інвестиційного клімату та спрощенню митних процедур, загальна кількість поданих ними та оформлених митних декларацій, у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась на 9% (57554 декларацій проти 52674 – за 10 місяців 2012 року). При цьому, спостерігається позитивна тенденція щодо кількості експортних декларацій. Якщо за 10 місяців 2012 року таких було оформлено 17124, то цьогоріч 19154 або на 12% більше.
Серед товарів, які найбільше цікавлять закордонних контрагентів, першими є продовольчі товари та продукція сільського господарства. Це – олія, соки, плоди, горіхи тощо. На них припадає – 53,7% вартісних обсягів експорту. Наступними за розміром, є деревина та целюлозно-паперові вироби, які складають 11,8% вартісних обсягів експорту. І завершує трійку найбільш затребуваних нерезидентами товарів експорту на Вінниччині, продукція хімічної промисловості. На неї припадає – 8,2%.