Голова ОДА Валерій Коровій відзначив, що область має непогану базу надходжень до місцевих бюджетів: за результатами бюджетної децентралізації в цілому доходи місцевих бюджетів зросли, по відношенню до відповідного періоду минулого року, майже на 42 %, в основному - за рахунок так званих місцевих податків і зборів, які були впроваджені з 1 січня поточного року.
Так, податок на майно, який включає в себе як орендну плату за землю, так і безпосередньо податок на майно, в цілому по Вінницькій області склав 382 млн. гривень. Істотно зріс колишній фіксований податок сільськогосподарських підприємств, який нині введений в 4 групу єдиного податку: за цієї позицією за 10 місяців поточного року надійшло майже 106 млн. грн. Надходження ж від акцизного збору загалом по області склали 193 млн. гривень. «В цілому додаткові надходження до місцевих бюджетів, порівняно з відповідним періодом минулого року, зросли на 740 млн. гривень. Це великий фінансовий ресурс, який, в першу чергу, надійшов до бюджетів базового рівня», - наголосив Валерій Коровій.
Відповідно до змін, внесених до Бюджетного кодексу, на сьогодні можна приймати місцеві бюджети, не чекаючи прийняття державного. І принципово важливо, аби ці бюджети були прийняті протягом грудня. Про це повідомив голова ОДА Валерій Коровій.
«В нас дуже багато є окремих питань. Ми збалансували видатки, і вам надійшли субвенції на освіту та охорону здоров’я. На сьогодні ми опрацьовуємо додаткові пропозиції, які надходять, працюємо з Кабінетом Міністрів України і максимальною мірою доведемо до вас ще додаткові фінансові ресурси, які ми передаємо на місця для того, щоб збалансувати поточні видатки», - зауважив Валерій Коровій.