Нагадаємо, оновлені форми названих книг установлені Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547.

Зокрема, затверджені форми книг ОРО передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються податком на додану вартість (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа 7), суми податку на додану вартість (графа 8), суми акцизного податку (графа 9).

Враховуючи вищезазначене повідомляємо, у теперішній час перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами.

Окрім того,  з приводу можливості продовження застосування та перереєстрації книг ОРО на РРО, які були зареєстровані за раніше діючими формами, Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій:

  • закінчення книги ОРО;
  • завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО;
  • виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період - протягом місяця після набрання чинності Наказом  № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної книги ОРО на РРО   за новою формою.

Також варто зазначити, що суб'єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, в касових чеках яких обов'язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи раніше зареєстровані книги ОРО (за старою формою),  мають здійснювати дописи знаку «/» та відповідних слів "за ставкою акцизного податку", "сума акцизного податку" тощо.

Враховуючи, що такий спосіб ведення книги ОРО є не зручним, ДФС України рекомендує зазначеним суб'єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної книги ОРО на РРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

Щодо суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок. Тому відповідні графи 7, 9  в книзи ОРО не заповнюються. Відповідно, зазначені суб'єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

Довідково повідомляємо, що вищезазначена позиція викладена в листі ДФС України від 05.08.2016 р. №26665/7/99-99-08-01-03-17.



Переглядів: 2755
Поширень: 0