Державна фіскальна служба України своїм листом від 14.11.2016 р. N 2366/2/99-99-15-02-02-10 повідомляє про необхідність внесення до статутних документів змін для внесення в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій. Документ розглядає особливості виконання законодавчих новацій громадськими об’єднаннями.

Податковий кодекс України (далі ПКУ) у пп.. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ визначає необхідні умови набуття статусу неприбуткової організації.

Внесені до Реєстру неприбуткових установ і організацій, громадські об'єднання не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих від статутної діяльності, за умови, що такі доходи використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Будь-яка виплата доходу (прибутків) засновнику (учаснику), працівнику або члену неприбуткової організації на підставі цивільно-правового договору вважається використанням доходу такої неприбуткової організації для вигоди такого учасника, тобто не за цільовим призначенням.

Якщо неприбуткові організації не відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ, то з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ і організацій, вони зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність до норм ПКУ та подати копії таких документів до місцевих податкових інспекцій.

В іншому випадку такі неприбуткові організації після 1 січня 2017 року виключаються з Реєстру.

Наразі у Вінницькій області налічується понад 8,3 тис. неприбуткових установ та організацій.



Переглядів: 2858
Поширень: 0