Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує про порядок нарахування податкових зобов’язань у випадку використання платником продукції власного виробництва в негосподарській діяльності. Тобто, відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу такий платник має скласти зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися, зокрема в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. Варто пам'ятати, що така зведена податкова накладна складається не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.
У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" необхідно зробити помітку "X".
Далі в графі «Отримувач (покупець)» платник має зазначити власне найменування (П. І. Б.), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставити умовний ІПН "600000000000", а у верхній лівій частині зазначити відповідний тип причини "13" (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 - складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).
Окрім того, у графі 2 розділу Б табличної частини податкової накладної платник має вказати дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ПКУ.
При цьому варто зазначити, що ні Податковим кодексом, ні Порядком №1307 не передбачено особливостей та виключень щодо заповнення графи 2 розділу Б табличної частини податкових накладних, які складаються у зв'язку з використанням в операціях, що не є господарською діяльністю, продукції власного виробництва, собівартість якої має багатокомпонентний склад.
Відповідне роз’яснення надане ДФС України в своєму листі від 24.07.2017 № 1324/6/99-99-15-03-02-15/ІПК "Про податок на додану вартість».