21 та 22 травня 2012 р. відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з математики. У 16 областях України за дотриманням процедури ЗНО вели спостереження представники Громадянської мережі «ОПОРА», які були присутніми на 50% пунктах тестування у перший день іспитів та на 30% - у другий.

Порушення процедури ЗНО його учасниками

Чи не найбільшою проблемою тестування з математики за оцінкою спостерігачів ГМ «ОПОРА» стало порушення процедури ЗНО його учасниками. Спостерігачі зафіксували випадки запізнення абітурієнтів, появу на тестуванні без необхідних документів, використання та наявність мобільних телефонів, шпаргалок , а також вчинення інших дій, які не дозволили їм завершити роботу над тестом. Так, через запізнення найбільше абітурієнтів не змогло потрапити на ПТ у Донецькій області (5) та Криму (7). Дещо скоротилася кількість запізнень на тестування абітурієнтами у Луганській області, тепер спостерігачі фіксують лише по 1-2 випадки на пункт тестування.

Без необхідних документів, за даними ГМ «ОПОРА», прийшли на ПТ 62 особи. Зокрема, по 6 абітурієнтів у Донецькій, Черкаській областях та м. Київ, 18 – у Криму, 11 – у Харківській, по 5 – у Луганській та Рівненській, по 2 – у Чернівецькій та Львівській, 3 – на Закарпатті. Усіх їх не було допущено до проходження ЗНО.

2 травня на пунктах тестування у ЗОШ № 34 м. Вінниці та Навчально-науковому інституті менеджменту, адміністрування та права Вінницького національного аграрного університету в абітурієнтів за допомогою металошукачів були виявлені телефони при виході із туалету. Після цього були складені відповідні акти про порушення процедури проходження ЗНО. Однак, у пункті тестування ВНАУ учасник тестування написав апеляційну заяву та пояснювальну записку на ім’я директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, в якій зазначив, що не вважає наявність телефону порушенням, оскільки він був без sim-карти, а учасник тестування користувався ним як годинником.

Громадянська мережа ОПОРА звертається до абітурієнтів та їхніх батьків з проханням ретельніше перевіряти наявність документів, необхідних для пропуску на пункти тестування. Як показав досвід дводенного тестування з математики, основною причиною вилучення абітурієнтів з пунктів стало використання мобільних телефонів, тому радимо випускникам залишати їх на столику для особистих речей. Окрім цього, ГМ «ОПОРА» звертається до Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, аби ті надали уніфіковані роз’яснення персоналу, що проводить ЗНО, стосовно їхньої поведінки у ситуаціях, коли у абітурієнта знаходять допоміжні засоби, та за наявності яких документів вступників слід впускати у пункт тестування.

Повний звіт можна переглянути в прикріпленому файлі



Переглядів: 3925
Поширень: 0