Згідно Угоди мерів місцеві органи влади, що приєдналися до неї, приділяють значну увагу пом\'якшенню наслідків зміни клімату та енергоефективності у різних галузях та сферах життєдіяльності міст.

Дні енергії у ВінниціВінниця приєдналась до Європейської ініціативи «Угода мерів» два роки тому. Тоді ж було розроблено Муніципальний енергетичний план міста, відповідно до якого передбачається оптимізація теплових мереж, створення системи контролю за споживанням енергоресурсів, модернізація котелень та закриття малопотужних котелень, які є малоефективними. Крім того, запропоновано впроваджувати заходи по термомодернізації житлових будинків та бюджетних установ.

Відповідно до вимог Європейської ініціативи «Угода мерів» майже півроку тому Вінницькою міською радою на основі Муніципального енергетичного плану було розроблено та ухвалено План дій зі сталого енергетичного розвитку і захисту клімату до 2020 року (ПДСЕР або англ. - SEAP). Він спрямований на підвищення енергоефективності у всіх секторах енергетики міста. Філософія, яку закладено в основу ПДСЕР, полягає у системному поєднанні кількох базових елементів: максимальної енергоефективності у виробництві, транспортуванні і споживанні енергії; радикальної зміни енергетичних балансів у структурі енергетики міста; зменшення імпорту первинних енергоносіїв та переведення їх на місцеві; поступового переходу до екологічних та відновлюваних джерел енергії; визначення екологічної політики міста як пріоритету.

В результаті виконання SEAP очікується зменшення енергоспоживання на 20,5%, поліпшення екологічного стану міста (зокрема, зменшення викидів вуглекислого газу на 23,04%), буде підвищено енергетичну безпеку Вінниці та його економічну незалежність. «Для того, щоб реалізувати ці амбітні плани та забезпечити скорочення шкідливих викидів у атмосферу, необхідно заручитися підтримкою усієї громади, - зауважує директор департаменту міського господарства Василь Броварник. – Реалізація заходів з енергозбереження від окремих закладів чи будівель до масштабних проектів, які стосуються цілого міста, дозволять Вінниці бути в числі енергоефективних міст».

В рамках Днів енергії, які пройдуть 26 та 27 листопада, у Вінниці буде проведено ряд заходів просвітницького характеру для ознайомлення вінничан з енергозбереженням та енергоефективністю у різних сферах та повсякденному житті.

Дні енергії у ВінниціЗокрема, з нагоди відзначення Днів енергії 12 цьогорічних переможців конкурсу «Житловий комплекс зразкового утримання» отримають у подарунок обладнання, яке допоможе економити електроенергію, що споживають світильники у під’їздах. Датчики руху забезпечуватимуть автоматичне вмикання та вимикання світла, спрацьовуючи на пересування мешканців по під’їзду. Вже за рік потому, як жителі встановлять і користуватимуться подарованим обладнанням, можна буде оцінити його ефективність з точки зору економії електроенергії та коштів по її оплаті. 6 комплектів, у які входитимуть світильники та датчики руху, отримає і школа № 18. Минулого року цей заклад виграв грант в обласному конкурсі по енергозбереженню з проектом по встановленню енергозберігаючих ламп. За рахунок отриманих грантових коштів у сумі 20 тисяч гривень у школі вже частково встановили це обладнання. Додаткові ж світильники та датчики в рамках реалізації цього проекту дозволять повністю укомплектувати заклад, і школа стане першою у місті, яка повністю перейде на енергозберігаюче освітлення.

Упродовж двох днів відзначення Днів енергії у місті будуть розміщені промо-стенди з інформацію про енергоефективні заходи. Біля яких волонтерами проводитиметься анкетування, щоб дізнатися, які саме заходи з енергозбереження використовують вінничани у повсякденному житті. Респонденти за участь у опитуванні будуть отримувати в подарунок енергозберігаючі лампочки.

У закладах освіти, бібліотеках, комунальних установах та інших закладах розповсюджуватимуться друковані матеріали з корисними порадами щодо енергозаощадження.

В освітніх заходах, присвячених темі енергоефективності, візьмуть участь понад два десятки закладів освіти. З тематикою енергоефективності протягом двох днів познайомиться біля двох тисяч школярів. «Для того, щоб наше суспільство було самодостатнім, а діти в майбутньому мали чисте повітря, необхідно проводити просвітницьку роботу серед молоді, - каже директор департаменту освіти Володимир Буняк. – Погляд сьогоднішніх дітей на енергозбереження є дійсно креативним, і це свідчить про те, що молодь дійсно задумується над даною тематикою і з розумінням ставиться до необхідності збереження природніх ресурсів планети».

26 листопада у Вінницькому національному технічному університеті буде проведено день відкритих дверей для учнів шкіл із лекціями фахівців та виставками на енергозберігаючу тематику. У самих школах буде проведено тематичні уроки, лекції та конференції. Учнями будуть виготовлені малюнки на тему: «Збережемо енергію – збережемо Україну», які потім буде розміщено міському громадському транспорті. В міському Палаці дітей та юнацтва пройде екологічна ігрова програма «Кришталеве джерельце» за участю учнів початкових класів. А в кінотеатрі «Родина» школярі зможуть переглянути фільми, присвячені енергоефективності.

Загалом, заходи, які будуть реалізовані в рамках Днів енергії, спрямовані на те, щоб енергоефективність у свідомості людей стала не тільки сучасним трендом, але й одним зі шляхів економії коштів і ресурсів.



Переглядів: 8144
Поширень: 0