У четвер, 9 жовтня, після минулотижневих "набігів" на Вінницьку облдержадміністрацію, облраду та обласну прокуратури, вінницькі активісти Майдану і "Самооборони Вінницького району" пішли вручати "люстраційні декларації" у Вінницьку міську раду.
Але тут у люстраторів виникла несподіванка - заступник міського голови Володимир Слишинський підготував гостям сюрприз формату «а судді хто?»...
На наполегливе прохання Слишинського представитися і озвучити справжнє прізвище заступник начальника штабу "Самооборони Вінницького району" (насправді ніхто не знає самого начальника цієї Самооборони) Євген Вовк зізнався, що це прізвище не справжнє, а насправді він - Євген Завгородній.
Своє прикриття іншою фамілією він пояснив необхідність державного захисту себе, як людини, яка здійснює надзвичайні функції. «Є відповідний наказ начальника штабу, оскільки я займаюся деятелністю, яка підпадає під держзахист мені було присвоєно псевдонім «Вовк», - сказав самооборонець.
На це Слишинський продовжив викриття: «Наскільки я знаю, «Вовк» - це не Ваше псевдо. Степан Вовк - це ваш батько, з яким я провів разом багато років в 90-х, коли нас разом заарештовували за проведення мітингів. Він тоді був головою крайової ради Народного Руху, а я був його заступником», - уточнив заступник мера. На це Євген «Вовк»-Завгородній відповів тим, що разом зі Слишинським 20 років тому балотувався по одному виборчому округу до Верховної Ради, і тоді він вперше використав не батькове прізвище, а іншу, оскільки хотів йти своїм шляхом.
Слишинский пояснив присутнім люстраторам і журналістам, що про історію з прізвищем згадав з тієї причини, що ті, хто вимагає відкритості від чиновників, самим мають бути відкритим для суспільства і додав що представники громадських формувань не підпадають під дію закону про попередження корупції, тому використання псевдонімів в даному випадку - це власна ініціатива, а не передбачена норма в юридичному полі. І при цьому громадський працівник, який «бореться з корупцією» не підлягає захисту держави. Законом це не передбачено.
Такий перебіг подій викликав бурю емоцій у люстраторів, які перейшли на підвищені тони. Але Слишинський на цьому не зупинився, і продемонстрував присутнім запис, зроблений навесні цього року в автосалоні «Рено», що по вулиці Свердлова. На ній - діалог Євгена «Вовка»-Завгороднього та власника салону, за яким можна припустити, що гість щось вимагав від господаря.
Це відео стало останньою краплею терпіння. Таїса Гайда дорікнула Слишинському, що вони прийшли з «люстраційною декларацією», яка не є обов\'язковою для заповнення, і добрими намірами, розраховуючи на відкритість влади, а їх зустріли компроматом. Після нетривалої полеміки, гості пішли, так і не залишивши бланк.
Наступним місцем візиту люстраторів, у яких значно потух "революційний запал" став обласний військкомат.
Там їх зустрів зам. військового комісара, прийняв "люстраційний лист" та пообіцяв зареєструвати й передати керівництву. Все пройшло більш-менш швидко та без зайвих емоцій.