Якість – це спосіб висловити повагу. Одне із фундаментальних значень філософії Siemacha.
Група вінницьких школярів-активних волонтерів та двоє представників БФ «Подільська громада» побували у гостях в організації Siemacha (Польща, м. Краків). Цих 7 днів стали незабутніми для кожного з групи волонтерів. А для нас, для двох дорослих, стали, таким собі, наочним посібником того, як потрібно піклуватись про розвиток дітей і створювати всі можливості для всебічного розвитку майбутнього нації.
Організація Siemacha, має 30 обє`ктів у Польщі для розвитку дітей, це спортивні комплекси, бази відпочинку, комплекси для проведення занять, тренінгів, які включають в себе комп`ютерні зали, тренінгові кімнати, музичні кімнати, міні-спорт-зали, столові. З дітьми працюють професіонали! І все це для самих діток – безкоштовно!
Але є ще одна важлива особливість організації Siemacha, яка відрізняє її від більшості українських шкіл чи будинків дітей та юнацтва - Siemacha має свою філософію, і у всьому відчувається душа, насамперед у ставленні до дітей.
За 7 днів нам встигли багато чого показати: познайомили із Краковом на екскурсії
Також із древнім Краковом у Cracow Historical Museum - Old Market Underground
У Етнографічному музеї Кракова ми відвідали майстер-класи по польським народним танцям
Спустились на 130 м під землю в соляну шахту у Величці
Важка, але повчальна поїздка відбулась у концентраційний табір Аушвіц-Біркенау.
Після екскурсії для дітей провели заняття, де вони могли поділитись своїми враженнями про табір, зробити та проаналізувати висновки, а потім розробили польсько-українські "агітки" за мир!
У спорт-комплексі COM-COM ZONE і поплавали, і пограли, і позмагались!
Підмічали особливості роздільного збору відходів у місті: в офісі, в торгових центрах, на вулицях Кракова
Пограли у міській квест, якій дав змогу більше познайомитись з історією Кракова
А з мистецтвом польских художників познайомились у Muzeum Narodowe w Krakowie, де крім всього вчились розпізнавати до якої епохи належить та чи інша робота, а також мали завдання у пяти групах, і вчились описувати роботи художників за такими тезами: 1. Що відчував автор, коли створював цю картину 2. Який настрій картини 3. Що хотів повідомити автор своєю картиною.
В передостанній день опанували редактор фото, і напрацювали презентацій нашого перебування у Кракові
Увечорі відвідали джазовий концерт.
У свій вихідний день, в неділю нас відвідала віце-консул України у Кракові Шутак Таміла Георгіївна. Молодь заспівала разом з пані консулом українських та польських пісень, та навіть затанцювали разом!
Вся програма була розрахована буквально по годинам, і завдяки професійному підходу та багаторічному досвіду пані Ірени Кручек (координатору проекту культурного обміну) та Директору відділу соціальних проектів Товариства Siemacha, все пройшло "як по маслу" - цікаво і насичено!
Справжню святкову вечерю влаштували для нас діти та співробітники організації! Ми щиро дякували за незабутні враження, дівчата плакали у передчутті розставання, всі обмінювались контактами і сподіваємось, що ця дружба між дітьми, і організаціями двох дружніх країн збережеться надовго і принесе свої позитивні плоди.
Ще раз хочеться подякувати всім завдяки кому ця подорож стала можливою! В першу чергу Товариству Siemacha та БФ «Подільська громада», а також КУП «ЕкоВін» та ТОВ «Еко-Драйв» за оплату квитків до Кракова.