Сьогодні у Вінниці було презентувано результати досліджень якості життя у місті, які проводилися Фондом Менеджерських Ініціатив спільно з Міністерством закордонних справ Республіки Польща та канадським Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку. Серед позитиву фахівці відмітили доступність приміщень міської ради з точки зору ефективного обслуговування мешканців. А також – привабливість життя у місті загалом, вдалу систему громадського транспорту, різноманітність культурно-розважальних подій тощо.
З червня 2015 року по 30 листопада 2016 року в Україні триває реалізація проекту «Український самоврядно-громадський стандарт». Його організовують Фонд Менеджерських Ініціатив (Польща) спільно з Міністерством закордонних справ Республіки Польща та канадським Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку. Проект має на меті ознайомити представників української місцевої влади з принципами управління публічними справами в муніципалітетах Польщі, основаними на участі громадськості.
В рамках реалізації цього проекту за підтримки Вінницької міської ради 16-18 серпня заплановано проведення зустрічі з представниками громадськості міста, а також – два майстер-класи для працівників міської ради, муніципальних служб та представників громадських об`єднань міста. Сьогодні відбулась зустріч, на якій йшлось про результати досліджень якості життя у Вінниці. Тут були присутні представники громадськості міста, неурядових організацій, активісти.
«Сьогодні ми хочемо показати результати досліджень, а саме, які є сильні та слабкі сторони у вашого міста. А також – обговорити, як з точки зору європейського та українського досвіду можна покращити слабкі сторони. Дослідження проводились за методологією, яку раніше практикували у Швейцарії та Польщі, а тепер й в Україні. Загалом оцінювалось близько 60 різних питань. З високо оціненого – доступність приміщень міської ради з точки зору ефективного обслуговування мешканців. Я бачив, що мешканці Вінниці розуміють, що їх обслуговують на високому рівні і вони цим задоволені. Також серед позитиву – пропозиція культурно-розважальних події у місті, система громадського транспорту. Серед питань, які отримали найкращі оцінки – доступність урн для сміття», – каже директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка.
Щодо питань, які за результатами дослідження потребують втручання – рівень навчання іноземних мов, доступність місць для паркування в центрі міста, ефективність роботи з людьми, які мають алкогольну та наркотичну залежність тощо.
«Я не можу приїжджати з Любліна і рекомендувати вам як змінювати ваше місто, я можу показати які ми маємо для цього інструменти у Польщі, Євросоюзу, Швейцарії. Ми обговорюватимемо це протягом трьох днів з мешканцями міста, представниками міської ради і плануватимемо, як можна змінити ситуацію», – зазначив Кшиштоф Лонтка.
17 та 18 серпня у рамках проекту відбудуться майстер-класи для працівників Вінницької міської ради та представників неурядових організацій. Завтра розглядатиметься тема партиципаторного управління (управління за допомогою участі). А 18 серпня проходитимуть майстер-класи «Як управляти проектами?», «Від проблеми до проекту» та «Етапи реалізації проекту».