Вже традиційно у грудні на базі вінницької Книгарні «Є» з ініціативи ВОГО «Подільський центр соціальних технологій» та ХРГО «ПРАВО» проходять покази Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Це – унікальна можливість побачити найкращі українські та зарубіжні документальні фільми, жоден з яких не залишає байдужими глядачів і дає поштовх до широкого суспільного діалогу довкола проблем прав людини.
Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу.
Подія-відкриття Мандрівного Docudays UA у Вінниці – показ фільму «Жива ватра» Остапа Костюка, мистецького документального фільму про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні змін. За останні два роки стрічка здобула низку призів на міжнародних кінофестивалях і презентувала світові сучасну українську документалістику.
Особливою подією 13-го Мандрівного Docudays UA стане цикл фільмів «Енциклопедія Майдану» «Енциклопедія Майдану» – це десять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. Упродовж 4-х місяців Майдан щодня дивував світ здатністю українців об’єднуватися, а також креативними, злагодженими й ефективними діями, до яких долучалися сотні тисяч добровольців по всій Україні.
Розклад показів у вінницькій Книгарні «Є» (вул. Соборна, 89):
- 1 грудня, четвер – Жива ватра (Україна; реж Остап Костюк), Інтерсекція (Україна, Румунія; реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук)
- 5 грудня, понеділок – Жіноча «Солідарність» (Польща; реж. Марта Дзідо та Пьотр Шлівовський), Загублені (Україна; реж. Світлана Шлімко)
- 6 грудня, вівторок – Десять секунд (Україна; реж. Юлія Гонтарук), Остап (Україна; реж. Тарас Дронь)
- 7 грудня, середа – Битви (Бельгія, Нідерланди; реж. Ізабелль Толленаре), Пісня бійця (Україна; реж. Христина Люльченко)
- 12 грудня, понеділок – Звіть мене Маріанною (Польща; реж. Кароліна Бєлявська), Моріом (Швейцарія; реж. Франческа Скалісі)
- 13 грудня, вівторок – Наближаючись до слона (США; реж. Аманда Роуз Вайлдер), На Великдень (Україна; реж. Світлана Григоренко)
- 14 грудня, середа – Каса Бланка (Польща, Мексика, Куба; реж. Александра Мацюшек), Панорама (Україна; реж. Юрій Шилов), Колишні (Україна; реж. Олена Москальчук та Дмитро Бурко)
- 19 грудня, понеділок – Енциклопедія Майдану (Україна; реж. Сергій Лисенко)
Початок показів о 18:00. Вхід вільний.
Детальний опис фільмів доступний на сайті http://traveling.docudays.org.ua.
Промо-ролик фестивалю:
Організатори Мандрівного Docudays UA:
- Українська Гельсінська спілка з прав людини
- ГО «Південь»
- Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я
- ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»
Партнери:
- Державне агентство України з питань кіно
- Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини
- ВОГО «Подільський центр соціальних технологій»
- Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО»
- Книгарня «Є»
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні