Багато людей із провінції прямують до столиці. Хоча, на думку самих киян, це не найкраще місто для життя в Україні. Сервіс онлайн-оголошень провів опитування користувачів і склав рейтинг українських міст.
Для складання рейтингу було проаналізовано 33 тисяч заповнених анкет. Респонденти виставляли бали від 1 до 7 містам країни за десятьма критеріями. На їх основі аналітики OLX вивели середню оцінку обласних центрів України по кожному з показників. Підсумковий рейтинг побудований за сумою всіх десяти показників — максимально кожне місто могло отримати 70 балів.
Перше місце отримала Вінниця з 50 балами. Центральноукраїнське місто з 370 тисячами жителів показало кращі результати в шести з 10 категорій. Українці вважають Вінницю найбільш чистим, зручним з точки зору транспорту та роботи комунальних служб містом. Її мешканці виявилися також найбільш доброзичливими, а вінницька система закладів для дітей — найдоступнішою. Відстало місто-лідер лише за зручністю і близькістю магазинів, та й то незначно.
Срібним призером виявився Луцьк з 48,9 бала. Він став абсолютним лідером лише за одним показником – розвитком спортивної та розважальної інфраструктури. І все ж волинський обласний центр показав стабільно хороші результати за всіма іншими критеріям. Аналогічні успіхи продемонстрував бронзовий фіналіст Харків з 47,6 бала. Він ділить з Вінницею лідерство за зручністю закладів для дітей, а в оцінці вартості життя показав не найкращі результати.
П'ятірку найкращих для життя міст України замкнули Рівне з 47,4 бала і Львів з Тернополем, які отримали 47,1 бала. Столиця опинилася на дев'ятому місці (45,8 бала), поступившись Хмельницькому, Чернігові та Черкасах. Київ лише небагато, на 0,2 бала, обійшов Івано-Франківськ та Чернівці, які замикають десятку лідерів.
Внизу списку опинилися промислові міста півдня і сходу України. Рейтинг замикає Запоріжжя з 41,7 бала — місцеві жителі дуже низько оцінюють рівень екології та безпеки в місті, скаржаться на невідповідність доходів витрат. Трохи вище — Дніпро (41,9 бала), де крім невпевненості в безпеці жителів хвилює дефіцит місць для дозвілля та спорту.
Третє місце з кінця поділили Житомир і Херсон. У першому не особливо розвинена інфраструктура для проведення вільного часу, у другому — типові для промислового міста складності з екологією і безпекою.
Відзначимо і кілька несподіванок рейтингу. Кращим за доступністю магазинів містом виявився приморський Миколаїв з майже найвищим балом – 6,6. Найбільше кількістю барів, кафе і спортмайданчиків задоволені в Луцьку. З негативної точки зору проявили себе Івано-Франківськ та Житомир — там жителі вважають один одного найменш доброзичливими.
Підсумковий рейтинг міст України за якістю життя:
- Вінниця — 50
- Луцьк — 48.9
- Харків — 47.6
- Рівне — 47.4
- Львів — 47.1
Тернопіль — 47.1 - Хмельницький — 47
- Чернігів — 46.7
- Черкаси — 46.3
- Київ — 45.8
- Івано-Франківськ — 45.6
Чернівці — 45.6 - Полтава — 44.4
- Одеса — 44
- Миколаїв — 43.6
Суми — 43.6
Ужгород — 43.6 - Кропивницький — 43.5
- Житомир — 42.8
Херсон — 42.8 - Дніпро — 41.9
- Запоріжжя — 41.7
Донецьк, Луганськ, Сімферополь і Севастополь не увійшли у рейтинг через неможливість отримати репрезентативні дані.