На останній цьогорічній сесії Вінницької міської ради очільник міста Сергій Моргунов відзвітував перед депутатами та громадою міста про підсумки 2016-го. За минулий рік вдалося реалізували достатньо багато проектів, які пов’язані з розвитком інфраструктури, підтримкою і розвитком освіти, охорони здоров’я, просторовим розвитком і питаннями енергозбереження.
В рамках Стратегії «Сильна громада» у Вінниці було запроваджено «Бюджет громадських ініціатив». Це новий механізм співпраці влади та громади, який надає можливість вінничанам брати безпосередню участь у розвитку власного міста. На реалізацію проектів-переможців «Бюджету громадських ініціатив» у 2016-му з бюджету міста 5,5 млн грн.
Наприкінці травня було відкрито Центр допомоги учасникам АТО та їх сімей. Для АТОвців, сімей загиблих і пільгових категорій населення у співпраці з сусідніми громадами цьогоріч було виділено 257 земельних ділянок (з яких 129 – мешканцям міста Вінниці). Також у Прозорих офісах Вінниці в 2016-му було запроваджено реєстрацію транспортних засобів та видачу посвідчень водія, актів цивільного стану та послуги «мобільних адміністраторів».
За рахунок коштів інвесторів виконали роботи по будівництву інженерних мереж та транспортних комунікацій, об’єктів соціальної інфраструктури на суму 37,8 млн грн. У соціально-економічний розвиток міста залучено 124,6 млн грн грантових коштів. Обсяг реалізованої продукції вінницькими підприємствами за 2016 рік очікується в сумі понад 18 млрд грн. В цьому році розпочато будівництво І-ї черги заводу з виробництва холодильного обладнання компанії «UBC GROUP», що дозволить забезпечити півтисячі вінничан новими робочими місцями у 2017-му.
В 2016 році по Швейцарському проекту у Вінниці було запущено найбільшу в Україні твердопаливну котельню (мікрорайон вул. Баженова), та реалізовано І етап модернізації системи теплозабезпечення та гарячого водопостачання мікрорайону вулиць Зулінського та Київської. Тут облаштовано 68 індивідуальних теплових пунктів та замінено 8,8 км тепломереж. Для енергозбереження при освітленні вулиць міста за рік змонтовано 987 світлодіодних світильників, наступного року їх облаштують 1,5 тисячі.
Відреконструйовано та капітально відремонтовано дороги 19 вулиць, побудовано зливову каналізацію на 10 вулицях, заасфальтовано тротуари вздовж 23 вулиць, комплексно відремонтовано 5 перехресть, створено 10 нових паркувальних зон на 273 паркомісця, облаштовано 11,5 км велодоріжок. За програмою співфінансування з мешканцями виконано асфальтування 34 вулиць, провулків та проїздів, збудовано 6,9 км мереж водовідведення та водопостачання. Чи не наймасштабнішими проектами стали реконструкція II черги проспекту Космонавтів та площі Могилка. Також у Вінниці запрацював перший в Україні Музей Української марки ім. Якова Балабана.
В цьому році завершено програму по капітально-відновлювальному ремонту тролейбусів (120 тролейбусів за 2012-2016 р.р.), модернізовано три трамваї «VinWay» із влаштуванням низькопольної вставки. Також придбали чотири Муніципальних автобуси. На площі Гагаріна виконали повну реконструкцію, а також по місту облаштували 19 зупинок громадського транспорту нового зразка (з використанням тактильної плитки для людей з вадами зору).
На початку року прийняв малечу новий садочок на 10 груп по вулиці Порика, 5а, наразі завершуються роботи по реконструкції частини приміщення ДНЗ №73 на 5 груп. Окрім того, у інших садках додатково відкрито ще дві групи. Проведено термомодернізацію ДНЗ №77 та реконструкцію з утепленням даху садка № 27. В 2017-му завершаться аналогічні роботи у садку № 31. У десяти дошкільних закладах оновлено ігрові майданчики (загалом встановлено 109 нових ігрових елементів), а для харчоблоків садків придбано 12 пароконвектоматів.
У кількох школах міста в цьому році проведено утеплення будівель, проведено реконструкцію дахів з їх утепленням, збудовано спортивні майданчики, оновлено обладнання їдалень 14 закладів. в цьому році за кошти інвестора розпочато будівництво навчального закладу в мікрорайоні Поділля. У Вінниці в цьому році з’явилася ще одна амбулаторія сімейної медицини – по вул. Д.Нечая, 77а. А у восьми закладах вторинного рівня розпочато впровадження електронної картки пацієнта.
Варто зазначити, що за результатами II-го всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилось Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення міжнародного республіканського інституту, Вінниця у 2016-му році знову очолила рейтинг обласних центрів України по задоволеністю мешканців якістю сфер і послуг та по взаємодії з місцевою владою (ГРАФІЧНЕ ЗОБРАЖЕННЯ РЕЙТИНГУ У ПРИКРІПЛЕНОМУ СЛАЙДІ).
Мер міста зазначив: «Це результат спільної командної роботи – територіальної громади, депутатів міської ради, виконавчого комітету. І якщо б не було цієї спільної роботи, не було б взаємопідтримки, командного підходу, то, мабуть, не було б таких результатів. Ми це робимо спільно з вами не для якихось рейтингів, а щоб у нашому місті було дійсно комфортно. Зрозуміло, що ще багато чого необхідно зробити, і ми над цим працюємо. Для цього у нас є стратегія розвитку міста «Вінниця-2020», і зараз вже почали працювати над розробкою Стратегії до 2030 року. Я думаю, що наше спільне завдання в наступному році - продовжити розвиток Вінниці».