28 лютого бібліотеки шкіл поповнились історичною літературою, яка стане в нагоді як вчителям, так й учням. Це книги видавництва газети «День» - «Україна Incognita. ТОП-25», що містить тексти різних авторів про різні періоди в історії нашої держави, книга про Голодомор в Україні Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене...» та робота Михайла Драгоманова «Пропащий час. Література українська, проскрибована урядом російським».
Останнім часом у Вінниці активізувалась робота по популяризації історії України та міста зокрема. На минулому тижні міською радою було прийнято рішення про заснування КП «Центр історії Вінниці» з подальшим створенням Музею історії міста. А сьогодні бібліотеки вінницьких шкіл поповнились історичними книгами видавництва газети «День», придбані містом спільно з партнерами із Благодійного Фонду «Подільська громада».
Презентація книг в рамках акції «Подаруй Бібліотеку «Дня» рідній школі» відбулась у залі засідань міської ради, на яку приїхала особисто головний редактор газети «День» Лариса Івшина. Присутніх привітав міський голова Сергій Моргунов: «Мабуть, значною мірою від істориків залежить, наскільки ми виховаємо молодь Вінниці та України на принципах патріотизму і любові до рідного краю. Потрібно знати свою історію, щоб ми мали майбутнє як нація, як подоляни, як вінничани, щоб будувати сильну гарну державу. Я вдячний редактору газети «День» Ларисі Івшиній за те, що вона сьогодні до нас завітала і за те, що робить це видання – в тому числі видає книжки, які допомагають людям вивчати історію. Лариса Олексіївна завітала до Вінниці, щоб презентувати книги, які ми разом з фондом «Подільська громада» придбала для кожної шкільної бібліотеки. По великому рахунку, історія будь-якої держави формується з історії сіл, міст, містечок і тих людей, які народилися на тих чи інших територіях, які своє життя поклали заради України, українського народу».
Лариса Івшина особисто передала книги бібліотеки «Дня» шкільним бібліотекарам та вчителям історії. «Мені дуже приємно бути у Вінниці і я дякую міському голові за такий безпрецедентний дружній крок по відношенню до газети «День». У цьому році виповнюється 15 років нашій першій книзі, яка дала назву серії «Україна Incognita». До неї на той час були долучені кращі автори, і ця книга досі є бестселером. Вона вже перевидана 9 разів і залишається затребуваною. Тоді мені здавалось, що це відтворення справді невідомих сторінок української історії. Вже зараз ні для кого не є секретом, що інформація про битву під Конотопом, яка тоді була «Tabula rasa», історики знали про неї, але в широкому обігу це не звучало. Згадайте, коли почали вперше говорити про Голодомор та геноцид, а ці теми, як і проблема постегеноцидності, визначила багато психологічних та ментальних наслідків українців. Потрібно вміти подати ці теми. У цьому мені допоміг прихід в газету Джеймса Мейса, який є відомим вченим, який вивчав питання українського геноциду. Я дуже вдячна, що школи Вінниці отримають й цю книгу», – зазначила головний редактор газети «День», Заслужений журналіст України Лариса Івшина.
Серед отриманих книг – «Україна Incognita». Це 25 текстів різних авторів про різні періоди в історії України. Наприклад, Сергій Литвин «Петлюра і Пілсудський», Ярослав Царук «Волинська трагедія: свідчення очевидців», Збігнєв Бжезинський «Україна і світ», Ліна Костенко «Україна як жертва і чинник глобалізації катастроф». Також у збірці – Джеймс Мейс «Зачаровані кола ідола, або Тоталітаризм і геноцид в історії України», Сергій Грабовський «Про «малоросійський міф 21 століття» - Українська минувщина: уроки для сьогодення», Ярослав Дашкевич «Як Московія привласнила історію Київської Русі» та інші.
Крім того, бібліотеки шкіл отримали сьогодні книги Михайла Драгоманова «Пропащий час. Література українська, проскрибована урядом російським». А також – Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене...» - книга про Голодомор в Україні. Джеймс Мейс – американець, який працював у редакції «Дня». Він – історик, політолог, дослідник голодомору в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор в Україні. В якості бонусу – усі школи та кілька міських бібліотек отримали тримісячну підписку на газету «День».