У колективі держслужбовців він – креативний і мотивований, у громадському середовищі – «своя» людина, яка готова працювати на благо міста. Саме такий образ молодого чиновника збираються створити у Вінниці. Для цього 11 березня запрацювала перша в Україні Школа молодого посадовця.
Школа молодого посадовця – це проект, який запровадила Вінницька міська рада спільно із Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Керівниками Школи молодого посадовця є: Віталій Погосян, директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради; Тетяна Нагорняк, проректор ДонНУ імені Василя Стуса; Лариса Шаульська, декан економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса.
Протягом двох тижнів лютого бажаючі стати учасниками школи мали надіслати анкету та мотиваційний лист – для чого взагалі людині потрібне це навчання. Анкет за цей час надійшло чимало – 147. Із цієї кількості було відібрано 85 учасників, яких запросили на наступний етап відбору – тестування. За результатами тестів було визначено 43 учасника, яких запросили на співбесіду, котра стала вирішальною при вступі на навчання у Школу. Із цієї кількості і було обрано 37 учнів Школи. За результатами тримісячного навчання і стажування кращим учасникам буде запропоновано роботу у департаменті економіки та інвестицій Вінницької міської ради.
Навчальний курс для Школи молодого посадовця розробляли фахівці Донецького національного університету.
"У нас є досвід в розробці як короткострокових, так і довгострокових навчальних програм, які спрямовані саме на конкретних спеціалістів, – зазначив ректор університету Роман Гринюк. – Хто такий молодий посадовець? Ми це розуміємо, як новий тип службовця, управлінця, лідера, креативного менеджера, який працює із громадою і для громади. Саме такими ми вас бачимо після навчання у школі молодого посадовця. Ви отримаєте навички стратегічного управління і планування, навчитеся аналізувати і прогнозувати соціально-економічні процеси, залучати інвестиції. Працювати в напрямку реалізації інноваційної політики міста, опануєте технологію брендингу території, і, безумовно, оволодієте навичками публічної комунікації".
Першими кроками до змін у вінницькій громаді стануть розроблені учасниками школи реальні проекти. Вони будуть різними за обсягами – переважно, невеликі.
Своїм баченням навчання та підготовки спеціалістів у Школі поділився із її учасниками заступник міського голови Владислав Скальський.
"Для чого це взагалі потрібно? Розумієте, в Україні нині є два важливих тренди. Перший – фінансова децентралізація, яка означає, що в нас на місцях залишається більше коштів для реалізації наших проектів. Нам все менше і менше потрібно щось узгоджувати з Києвом і щось у когось запитувати. Разом з тим, у нас значно підвищуються особисті вимоги до того, що ми робимо. І з цього виринає другий тренд – інформаційна ера, в яку ми з вами живемо. Тепер зміни відбуваються значно частіше і швидше, аніж це було раніше. І цей розвиток є постійним. Тому ми подумали над тим, як підвищити вхідну компетенцію кадрів, аби вони не вчилися і не пристосовувалися на новому робочому місці, а щоб вже приходили готовими до цієї роботи. Щоб вони були мотивованими, і тоді ті люди, які вже працюють у колективі, також отримували цей свіжий потік ідей і креативу. Бо всім разом нам потрібно створювати і реалізовувати проекти із перетворення нашого міста у ще більш комфортне середовище для життя. І я впевнений в тому, що на прикладі цього Вінниця має стати тим містом, яке буде мотивувати всю країну", – резюмував пан Владислав.
Викладати у школі будуть професіонали своєї справи. А навчання займатиме три дні в тиждень.
"Щосуботи ви приходитимете у Коворкінг-центр ДонНУ, де у вас будуть лекції. А в інші два дні тижня в будні ви стажуватиметеся у департаменті економіки та інвестицій, де вами опікуватиметься його директор – Віталій Погосян. Я дякую міській раді, що довірила нам цю роботу, повірте – це для нас дуже висока відповідальність", – зазначила проректор університету Тетяна Нагорняк.
"А ми дякуємо, що ви так фахово допомагаєте нам у цій роботі – разом робити наше місто кращим, – відповів Віталій Погосян. – Я взагалі приємно вражений тим, що відбувається – нині наш департамент проходить період реорганізації. І я разом із вами буду також вчитися чомусь новому. І це чудово, бо я вірю у те, що молода команда креативних людей вдихне нове життя не лише у департамент, а й у все місто завдяки новим цікавим проектам".
Наприкінці офіційної частини відкриття школи всім її учасникам було вручено іменні бейжді, а також путівники – робочі зошити з матеріалами, що допоможуть освоїти програму Школи.
Під час короткої перерви після урочистостей, перед першою лекцією, одна із учасниць Школи – Марія Лисецька – поділилася своїми враженнями.
"Ви не повірите – саме на вашому сайті я побачила статтю про відкриття цієї Школи. Хотіла подавати анкету, але вагалася – чи вистачить мені часу. Все ж цікавість і потяг до нових корисних знать перемогли і я подала анкету в останні 20 хвилин. Цікаві видалися тести на другому етапі – вони всі переважно математичного характеру. Оскільки я бухгалтер за освітою, то мені не було складно із ним впоратися. Ну і тепер я тут. Дуже цікаву програму для нас підготували. Сподіваюся, все вдасться і ми побачимо реально цікаві проекти на фініші", – каже Марія.
Опісля офіціозу та ознайомлення із навчальною програмою у Школі відбулася перша лекція, яку прочитав Віталій Погосян.
Фото з сайту Vежа