В цьому році департамент соціальної політики міської ради започаткує онлайн консультації з питань соціального захисту населення в режимі чату, розпочне інформувати вінничан про призначену субсидію через СМС-повідомлення або електронну пошту та продовжить оформляти допомогу при народженні дитини безпосередньо в приміщеннях пологових будинків. Про плани на цей рік та підсумки минулого йшлося 22 березня на колегії департаменту соціальної політики міської ради.
Минулого року департамент соціальної політики опрацював 87 166 звернень громадян, що складає 75,6 % від усіх звернень, що надійшли до міської ради.
Одним із основних завдань цього структурного підрозділу є своєчасне призначення та виплата адресних державних допомог. За попередній рік до департаменту для оформлення фінансової підтримки звернулося 26 227 вінничан. Це на 1830 осіб менше порівняно з попереднім роком, однак сума виплачених коштів збільшилася майже на 4,5 млн грн.
Програмою житлових субсидій в 2016 році скористалося 75104 домогосподарства (на 17 253 більше порівняно з попереднім періодом), що складає 56,9% від загальної кількості домоволодінь у місті Вінниці. А середній розмір субсидії зріс з 474 грн до 585 грн.
Директор департаменту соціальної політики Лариса Попова зазначила, що підрозділ, який вона очолює, багато уваги приділяє ветеранам війни. Станом на 01.01.2017 року на обліку у Вінниці перебуває 12 349 осіб. За останні рокі збільшилась кількість учасників бойових дій (з 3027 у 2015 році до 4756 у 2016, що пов’язано із проведенням АТО на Сході).
«З метою покращення стану здоров’я ветеранів війни, проводиться робота по забезпеченню їх санаторно-курортними путівками. У 2016 році путівками у санаторії, які надходять з державного бюджету, було забезпечено 148 ветеранів війни, 8 інвалідів Другої світової, 44 інваліда війни, 27 учасників бойових дій, 42 учасників війни та членів сімей загиблих, 27 учасників АТО. Фактичне забезпечення санаторними путівками складає лише 18 % від загальної потреби», - розповіла Лариса Попова.
В 2016 році з державного бюджету виплачено грошову компенсацію в сумі 2,5 млн грн для придбання житла 2 членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО, а також одному інваліду ІІ групи, учаснику АТО, який потребував поліпшення житлових умов.
Також Лариса Попова зазначила, що у Вінниці працюють програми соціального захисту, які фінансуються за рахунок видатків з міського бюджету.
«Відповідно до пріоритету «Якість соціального життя «Стратегії розвитку Вінниця – 2020» у місті діє Комплексна програма «Основні напрямки соціальної політики м. Вінниці на 2015-2020 роки», яка спрямована на соціальний розвиток міста. На реалізацію заходів цієї Програми з міського бюджету було спрямовано 41,9 млн грн», - каже Лариса Попова.
Одним із наймасштабніших заходів є надання матеріальної грошової допомоги мешканцям міста Вінниці, які перебувають в складних життєвих обставинах. Загальна сума виплат склала 7,6 млн грн.
17 720 жителів міста з невисоким рівнем доходів скористалися пільговими тарифами в діагностичному центрі міста та отримали 63 890 медичних послуг. 50% пільгою користувалися, в першу чергу, громадяни, які отримували житлову субсидію та малозабезпечені сім’ї, 100% пільгою - інваліди війни та учасники бойових дій.
«Для якісного вирішення соціальних питань ми налагодили співпрацю з різними громадськими організаціями міста. Також хочу зазначити, що лише Вінницька міська рада виділяє кошти з міського бюджету для придбання легкових автомобілів мешканцям міста, які є інвалідами війни, - щороку один автомобіль купується учаснику бойових дій в Афганістані, і ще один – учаснику АТО», - сказала Лариса Попова.
Також департамент соціальної політики працює з вимушеними переселенцями з АР Крим та сходу України, учасниками АТО та супроводжує сім’ї загиблих учасників війни.
Серед планів департаменту соціальної політики на 2017 рік – впровадження онлайн консультацій з питань соціального захисту через чат. Наразі ця система тестується і незабаром буде запроваджена в повноцінному режимі. Також триває розробка механізму інформування заявників про рішення щодо призначення субсидій через СМС-повідомлення або електронною поштою.
Нещодавно департамент соціальної політики презентував зміни - оформлення допомоги при народженні дитини безпосередньо в приміщеннях пологових будинків. Наразі заяви на отримання цієї державної допомоги у такий спосіб подало 22 породіллі.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов, який також взяв участь у підсумковій колегії, зазначив, що департамент соціальної політики – це підрозділ, який найбільше наближений до людей. «За усіма показниками, які були відображені у цифрах, стоїть складна і серйозна робота кожного працівника департаменту. Можу ще додати, що міська рада повністю компенсує пільговий проїзд громадян в громадському транспорті. Це близько 100 мільйонів гривень. В державному бюджеті – кошти на ці потреби не передбачені. Позиція Міністерства соцполітики полягає у тому, що пільги мають бути адресними. Але поки не прийнятий відповідний закон, ми будемо компенсувати витрати транспортній компанії за пільгові категорії населення», - сказав Сергій Моргунов.