Вже навесні 2018 року у Вінниці планується ввести в експлуатацію першу чергу заводу по виготовленню холодильного обладнання, який наразі активно будується «Українською пивною компанією» на території індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування». На підприємстві вироблятимуть морозильні лари та холодильні шафи для відомих світових компаній, таких як Coca-cola, Pepsi, Carlsberg та інших. Підприємство вже розпочало підбір персоналу і веде активні перемови з вінницькими вишами та професійно-технічними училищами щодо замовлення підготовки кадрів. Сьогодні будівельний майданчик підприємства відвідали голова державної адміністрації Валерій Коровій і міський голова Сергій Моргунов.
Загалом 1200 нових робочих місць планується створити на заводі холодильного обладнання UBC GROUP, будівництво якого розпочалося у Вінниці майже рік тому. До середини наступного року на роботу вже візьмуть 500 робітників.
«Весь обсяг робіт сьогодні зроблено на 60-70 %, працюємо в плановому графіку. До кінця року буде закінчено всі зовнішні роботи, і на початку наступного року ми вже приймаємо технологічне обладнання. Навесні плануємо запустити завод в тестовому режимі», - розповідає директор UBC Cool Валентин Коваленко. Підрозділ «UBC Сool» є лідером в світі з випуску охолоджувачів, є найбільшим в Україні і другим в Східній Європі виробником холодильних шаф. Інвестиції у вінницький завод складатимуть до 10 млн. євро.
На сьогодні підприємство вже активно шукає майбутніх працівників, особливо серед вінницької молоді. За словами Валентина Коваленка з вінницькими навчальними закладами наразі укладаються угоди щодо підготовки кадрів.
«Загальноекономічна ситуація після Революції Гідності була складною. Ви всі пам’ятаєте, які події тоді відбувалися – анексія Криму, ситуація на Сході. Тому для нас, коли звернулася така потужна компанія, було приємною несподіванкою. І навіть не вірилося, що за три роки ми дійдемо до відкриття цього заводу, початку роботи першої черги, - каже міський голова Сергій Моргунов. - Саме головне – це створення нових робочих місць. Ми сьогодні маємо два індустріальні парки, а це серозна перспектива по розвитку промислового виробництва і залучення інвестицій для міста та регіону загалом».
«Цей індустріальний парк має надзвичайне стратегічне значення для розвитку Вінниці на найближчі 30-50 років. Дуже приємно, що ми робимо ці перші кроки, враховуючи те, що ситуація в країні є непростою в частині промислового виробництва. Такого роду підприємства, це не просто промислова індустрія як така. Це те підприємство, яке біля себе через мультипліатор створює велику кількість додаткових робочих місць. За нашими підрахунками, одне робоче місце в галузі машинобудування створює навколо себе більше п’яти робочих місць в інших видах бізнесу. Це будівництво, логістика, сфера послуг. А для нас надзвичайно важливим є те, що такі компанії дають можливість концентруватись тут високваліфікованому менеджменту, який буде розвиватись і формувати нову професійну еліту тих компаній, які працюють на експорт, які вміють працювати з потужними компаніями», - розповідає Валерій Коровій.
При будівництві заводу використовуються найсучасніші технології, в тому числі і з енергозбереження, тому компанія і називається «ГрінКул» - зелений холод. Директор компанії розповів, що на базі заводу буде встановлено також унікальну лабораторію, всередині якої можна буде створити будь-які кліматичні умови земної кулі. Враховуючи, що підприємство працює на експорт для різних країн, в тому числі Африки, Латинської Америки, в лабораторії буде проводитись тестування та аудит техніки саме для тих кліматичних зон. На даний час лабораторія вже замовлена, її вартість сягатиме більше мільйона євро.