Вінницьке підприємство «ЕкоВін» розпочинає співпрацю з італійським товариством «Контаріна», ТОВ «Формацйон» та Аграрною школою дель Парко ді Монца в питанні обміну досвідом щодо поводження з твердими побутовими відходами. Сьогодні, 3 жовтня, наміри про спільну роботу в цьому напрямку були скріплені підписанням Меморандуму про співробітництво, яке відбулось в приміщені облдержадміністрації.
Метою цього Меморандуму є впровадження та розвиток функціональної моделі управління відходами у Вінницькій області, сприяння в розробці реалізації проектів, що фінансуються в галузі поводження з відходами.
В Меморандумі також передбачено, що в рамках співпраці може здійснюватися планування, підготовка та реалізація спільних проектів у галузі поводження з відходами; реалізація навчальних програм, організація семінарів, тренінгів, інших спільних заходів, обмін інформацією з питань охорони навколишнього середовища та управління відходами; сприяння участі експертів, наукових, інженерних та технічних фахівців у спільних проектах з управління відходами; обмін досвідом, експертами, фахівцями у галузі управління відходами.
Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що така співпраця вперше буде організована на рівні підприємств «ЕкоВін» та «Контаріна». «Ці підприємства дуже схожі і за формою управління, і організацією роботи. Під час знайомленням з роботою підприємства «Контаріна» побачили великий потенціал в плані поводження з побутовими відходами. Нам це дуже цікаво, тому що італійський досвід нам підходить», - сказав Анатолій Олійник.
Зацікавленість в обміні досвідом висловив і Вінницький міський голова Сергій Моргунов. «Вінниця має свою історію розвитку системи поводження з побутовими відходами, яка вважається однією з найкращих в Украйні. Але ми зацікавлені отримати позитивний європейський досвід. Тому співпраця між нашими підприємствами буде важливим і цікавим процесом», - сказав Сергій Моргунов.
Президент АТ «Контаріна» Франко Заната розповів, що їхнє підприємство теж муніципальне, і свого часу вони зрозуміли, що питання захоронення відходів – не вихід, і потрібно змінювати підходи, тому почали працювати над сортуванням відходів.
«В першу чергу ми зробили так – якщо ти більше виробляєш відходів, ти платиш більшу плату. Це одразу дало нам можливість отримати 95 % перероблених відходів. І це дало позитивний вплив як на економіку, так і на навколишнє середовище. Наш досвід може бути корисним на багатьох територіях, і не лише в селах, а й в містах. Такі великі міста як, наприклад, Мілан, де проживає більше півтора мільйони мешканців, також використовує нашу модель збору сміття. Вона не є дорожчою від інших моделей по збору відходів. Наші підходи до управлінням відходами такі самі як в ЄС, де розглядають відходи як ресурс, щоб в подальшому отримувати додаткові доходи. Ми продовжимо працювати над покращанням нашої моделі, і щасливі, що можемо поділитись своїм досвідом із Вінницею», - сказав Франко Заната.