Відповідно до проекту бюджету Вінниці на 2018 рік дохідна частина головного кошторису міста складатиме 4,7 млрд грн, в тому числі доходи загального фонду міського бюджету становитимуть 4,4 млрд грн. Видатки бюджету пропонується затвердити в сумі 4,7 млрд грн.
Коментуючи проект бюджету, який виконком міської ради направив на розгляд сесії міської ради, міський голова Сергій Моргунов наголосив на тому, що наступного року особливо потрібно звернути увагу на ефективність використання бюджетних коштів.
«Ми повинні пам’ятати, що витрати на утримання сьогодні багатьох галузей – це кошти міського бюджету. Бюджет розвитку в цьому році склав більше мільярда, в проекті бюджету на наступний період його сформовано в обсязі понад 700 мільйонів. В зв’язку з тим, що великий обсяг коштів необхідно спрямувати на утримання, у нас немає можливості направити на бюджет розвитку стільки, як у 2017 році. Тому важливо ефективно використовувати бюджетні кошти, зокрема з допомогою електронної системи закупівель, через впровадження енергоефективних технологій та оптимізацію роботи різних бюджетних установ», - сказав Сергій Моргунов.
Директор департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко під час засідання виконкому 14 грудня детально зупинилась на показниках проекту бюджету міста на 2018 рік. Вона повідомила, що зростання бюджетних надходжень планується досягнути без підвищення ставок податків, лише за рахунок зростання економіки. І це є однією з особливостей цього бюджету.
Доходи бюджету
Доходи міського бюджету визначено в обсязі 4,728 млрд грн із зростанням до показників 2017 року на 8,4 %.
Структура бюджету в частині загального і спеціального фондів залишилась без суттєвих змін.
Загальний фонд відіграє пріоритетну роль у формуванні доходів бюджету, і його обсяг визначено в сумі 4,445 млрд грн із зростанням на 8,8 % до 2017 року.
Від власних і закріплених доходів планується отримати 2,239 млрд грн, щодо трансфертів з державного і обласного бюджетів, то вони надійдуть у сумі 2,206 млрд грн.
Основними бюджетоутворюючими податками у 2018 році залишаються: податок на доходи фізичних осіб – 1,379 млрд грн (62%); плата за землю – 214,4 млн грн (9,6%); акцизний податок – 202,6 млн грн (9,0%); єдиний податок – 342,6 млн грн (45,3%), від яких надійде близько 95,5 % власних доходів.
Суттєве зростання надходжень передбачено від податку на нерухоме майно, від якого планується отримати 39,0 млн грн - в основному за рахунок зростання мінімальної заробітної плати та наповнення реєстру прав на нерухоме майно.
Трансферти з державного та обласного бюджетів надійдуть в сумі 2,206 млрд грн.
До спеціального фонду в 2017 році планується отримати 283,6 млн грн.
Крім того, згідно з проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», місту передбачено 168,9 млн грн субвенції з державного бюджету на реформування регіональних систем охорони здоров’я для реалізації спільного з Міжнародним Банком Реконструкції та Розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Вказані кошти передбачені на будівництво регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вул. Хмельницьке шосе.
Видатки бюджету
Видатки бюджету пропонується затвердити в сумі 4,723 млрд грн із зростанням до поточного року на 6,6 %, в тому числі по загальному фонду 3,712 млрд грн та по спеціальному – 1,011 млрд грн.
Щодо структури видатків загального фонду, то майже 80 % або 2,952 млрд грн направляється на фінансування трьох основних галузей – освіти, охорони здоров’я та соціальний захист і соціальне забезпечення.
Видатки на утримання закладів освіти в 2018 році зростають майже на 18 %. У видатках галузі також враховано кошти на зростання в мережі: відкриття нових ДНЗ на 19 груп (570 місць) і, відповідно, додаткове введення 124 штатних одиниць; в школах міста з 1 вересня заплановано додатково відкрити 48 класів і, відповідно, ввести 130 педагогічних ставок. Крім того, на реконструкцію та будівництво об’єктів освіти в бюджеті розвитку заплановано 44,7 млн грн, а на капітальні видатки – ще майже 8 млн
На 2018 рік бюджет галузі «Охорона здоров’я» складає на 347,9 млн грн і включає видатки на утримання вторинної медичної допомоги, а також первинної медичної допомоги в І півріччі, що відображає особливості проведення медичної реформи.
На будівництво та реконструкцію об’єктів охорони здоров’я виділено 46,5 млн грн, з яких 35 млн грн направлять на добудову головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вул. Київська, 68. Це теж кошти міського бюджету.
За рахунок субвенцій з державного бюджету передбачено майже 169 млн грн на будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вул. Хмельницьке шосе.
Видатки на соціальний захист в 2018 році зростають майже на 12%. Із загального обсягу видатків 96% або 1,505 млрд грн будуть спрямовані на виконання державних програм соціального захисту; 4 % або 64,7 млн грн – на виконання заходів міських соціальних програм.
На поточне утримання житлово-комунального господарства передбачено 168,5 млн грн, з них 159,5 млн грн – на поточний благоустрій міста.
На забезпечення стабільної та безпечної роботи міського транспорту в бюджеті заплановано майже 132,8 млн грн і це на 3% більше за показник 2017 року.