Під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку один з блоків питань для обговорення був присвячений темі економічного зростання регіонів. На теперішньому етапі децентралізації Уряд України вважає цей напрямок пріоритетним, оскільки саме розвиток економіки є основою для покращення рівня життя українців.
Перший віце-прем'єр-міністр-міністр економічного розвитку України Степан Кубів розпочинав економічний тематичний блок з пояснення економічної політики країни та інструментів розвитку регіонів. Зокрема, він зазначив: «У 2014 році, коли ми починали змінювати економіку, на єдиному казначейському рахунку держави було трохи більше 7 тисяч доларів, і з того починали ми будувати базу децентралізації. У 2017 році ВВП країни вже зріс на 2,5% попри всі скептичні настрої. У першому кварталі 2018 році очікується зростання промислового виробництва +3%. Ми говоримо сьогодні не тільки про стабілізацію, а й про певний ріст».
Степан Кубів розповів учасникам наради про цілі Уряду щодо розвитку економіки країни цілому та кожного регіону зокрема. Та акцентував увагу на завданнях Кабміну – зберегти людський капітал, зацікавлювати інвестора, поліпшувати якість управлінських рішень на регіональному рівні.
Головний радник Директора з питань державного управління та територіального розвитку Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Вільям Томпсон порівняв Україну із кораблем, який ремонтують в штормовому морі. Він вважає, що наразі Україні потрібно зосередитись на фінансуванні розвитку інфраструктури, підприємництва та бізнесу, вкладати кошти в розвиток людського капіталу та в інноваційні проекти.
Ще один спікер цієї частини наради голова Львівської ОДА Олег Синютка запевнив, що децентралізація – це саме той напрямок розвитку, який зробить державу успішною. Він розповів про економічний розвиток Львівщини та зупинився на питаннях, вирішення яких потребує допомоги Уряду.
А директор Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Данило Білак говорив про інвестиції, як інструмент сталого розвитку регіонів.