Презентація проекту «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю» відбулась сьогодні у Вінниці за участю заступника Міністра соціальної політики України Олександри Чуркіної та керівника проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в Україні» Олени Іванової.

Проект представляли директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна та директор центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» Роман Штогрин. Проект «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю» розроблений фахівцями Центру «Поділля» реалізується в межах спільної Програми ПРООН, ВООЗ, та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» і передбачає відпрацювання моделі надання послуги соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці з метою збільшення кількості зайнятих людей з різними формами інвалідності на відкритому ринку праці.

 У Вінниці презентувати перший в Україні проект по супроводу людей з інвалідністю на робочих місцях

Запровадження даної соціальної послуги матиме значний вплив на зайнятість людей з інвалідністю. Держава візьме на себе роль посередника у вирішенні проблем, які можуть виникати між робогодавцями і людьми з інвалідністю. Ринок праці, таким чином, ставатиме більш доступним для них.

«Наша мета - збільшити кількість зайнятих людей з інвалідністю на відкритому ринку праці. Тому важливо відпрацьовувати нові ефективні механізми працевлаштування людей з інвалідністю, зокрема, у Вінниці та поширювати їх по всій країні як кращі практики, рекомендовані Міністерством соціальної політики, задля відкриття нових можливостей для людей, які цього потребують», - підкреслила заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна.

 У Вінниці презентувати перший в Україні проект по супроводу людей з інвалідністю на робочих місцях

Проект буде втілюватися протягом поточного року, проте, вже у 2017 році реабілітаційною установою «Поділля» застосовувався новий підхід у допомозі людям з інвалідністю в пошуку роботи - через соціальний супровід при працевлаштуванні. Внаслідок чого, всі 15 осіб, які потрапили під супровід, успішно знайшли роботу. Надзвичайно важливим є продовження здійснення супроводу людей безпосередньо на робочому місці, оскільки в процесі виконання трудових обов’язків виникають комплекс питань, які необхідно усувати: питання адаптації до робочого колективу, медіація конфліктів на робочому місці, психологічне консультування, пристосування робочого місця тощо.

«Наш досвід роботи доводить, що так само, як людям з інвалідністю необхідна допомога у пошуку роботи та у адаптації на робочому місці, їх роботодавцям необхідні консультації, як краще працювати з цією категорією працівників. Тож в рамках проекту ми проводитимемо тренінги для цих категорій», - зазначив Роман Штогрин.

 У Вінниці презентувати перший в Україні проект по супроводу людей з інвалідністю на робочих місцях

У свою чергу, Олена Іванова інформувала, що проект «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю», розроблений фахівцями Центру «Поділля»   був обраний із 84 заявок разом із 9 іншими, які надійшли на розгляд ПРООН.

«Ми відбирали ініціативи, спрямовані на покращення становища людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Експертна група відібрала 10 проектів на загальну суму близько 1 млн. грн. Вінниця вже має позитивний досвід впровадження інновацій з працевлаштування людей з інвалідністю. Проект. який ми сьогодні презентуємо, є по суті другим етапом цієї практики, він націлений на те, щоб людина з інвалідністю не просто працевлаштувалась, але й, завдяки соціальному супроводу, закріпилась на робочому місці, адаптувалась у соціумі, мала гідну заробітну плату», - підсумувала Олена Іванова.

 У Вінниці презентувати перший в Україні проект по супроводу людей з інвалідністю на робочих місцях

Наталя Заболотна у своєму виступі торкнулася вирішення у регіоні проблеми доступності. Зокрема, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА зазначила, що в області діє Комплексна цільова програма соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, відповідно до якої передбачені заходи із забезпечення доступності.

За словами гаталі Заболотної, вперше в області у минулому році було запроваджено механізм замовлення соціальних послуг для людей з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів, зокрема, надано 1620 послуг на суму 124,0 тис. грн. Крім того, задля доступності інвалідів запроваджується влаштування пандусів та інших допоміжних елементів на прибудинкових територіях. На даний час у КП «Вінницька транспортна компанія» налічується 66 автобусів з низьким рівнем підлоги, також проведено модернізацію 7 трамвайних вагонів для перевезення осіб, які користуються колісними кріслами. Проводиться робота по обладнанню тролейбусів і автобусів зовнішніми звуковими інформаторами номера маршруту. В салонах рухомого складу міського електротранспорту встановлені електронні інформаційні табло для інформування осіб з порушеннями слуху. Департаментом соціальної і молодіжної політики ОДА налагоджена тісна співпраця з інститутами громадянського суспільства Вінниччини, які займаються захистом прав та законних інтересів осіб з інвалідністю, зокрема, усі громадські організації осіб з інвалідністю є членами дорадчих органів при обласній та районних державних адміністраціях.

У Вінниці презентувати перший в Україні проект по супроводу людей з інвалідністю на робочих місцях 

«Ми щиро дякуємо нашим партнерам, оскільки для нас програма, яку за підтримки ПРООН та Міністерства соціальної політики реалізовуватиме центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» є дуже важливою. Маючи значні напрацювання в напрямку доступності , можемо задати питання: задля чого ми все це робимо? Звичайно ж, не заради доступності, як такої, чи виконання певних нормативних документів. Ми робимо доступним наше середовище для того, щоб люди з інвалідністю справді були інтегровані у суспільство, мали змогу працевлаштуватися і жити повноцінним життям», - зауважила Наталя Заболотна.



Переглядів: 3529
Поширень: 0