У суботу, 9 червня, другий день OPERAFEST TULCHYN-2018 став для поціновувачів музичного мистецтва ще одним днем сповненим незабутніми враженнями від дитячої опери та світових шедеврів оперної класики.
Цього дня відбулась прем’єра дитячої музичної вистави «КОЗА-ДЕРЕЗА» за мотивами однойменної опери Миколи Лисенка.Написана 130 років тому, «КОЗА-ДЕРЕЗА» є першою дитячою оперою не лише в українській музиці, а й загалом у світі.
Вперше оперу було поставлено у 1888 році у Києві за участю дітей Миколи Лисенка і Михайла Старицького. Костюми й танці для першої постановки допомагала створювати Леся Українка.
На фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 у спільній постановці Вінницького академічного обласного театру ляльок і хорового колективу та оркестру Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича глядачі зустрілись не лише з усім відомими героями казки, а й з Пасічником - нащадком козака-характерника, який вразив своїми дивовижними здібностями.
Режисер-постановник –заслужений артист України Олександр Кузьмин, керівник хору – Ольга Бабошина, диригент - заслужений діяч мистецтв України Геннадій Муращенко. Художній керівник проекту – заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.
Також, глядачі переглянули феєричну оперу «ПАЯЦИ» - цьогорічну прем’єру Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (диригент – Вікторія Рацюк).
Славетний тенор ЕнрікоКарузо, який виконував одну з головних партій опери ще у ХIХ столітті, зізнавався, що коли він співає знамениту арію «Смійся, Паяц», у нього з очей течуть справжні сльози.
«ПАЯЦИ» Руджеро Леонкавалло – визнаний шедевр музичного веризму, найкраща і найбільш популярна опера італійського генія.
Постановники харківської версії вистави повністю переосмислили хрестоматійне трактування опери, вигадали нове місце дії, нові образні характеристики та біографії героїв, тобто створили нестандартне драматургічне і художнє рішення, що дає можливість глядачам по-новому поглянути на вічну історію кохання, ревнощів та помсти.
Останньою цього дня стала неординарна постановка опери «ДОН ЖУАН» Вольфганга Амадея Моцарта у новому прочитанні.
Написану 231 рік тому і того ж 1787 року із шаленим успіхом представлену у Празі, оперу «ДОН ЖУАН» Джоаккіно Россіні, Шарль Гуно і Ріхард Вагнер називали «найвеличнішою з коли-небудь написаних опер».
Існує документально не підтверджена легенда, що консультантом під час роботи над оперою був Казанова.
На фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 у виконанні Міжнародного симфонічного оркестру INSO-Львів, чоловічої хорової капели «Дударик» та диригента Оксани Линів (Австрія) представлено новаторську й незвичайну постановку «ДОН ЖУАНА», яка за задумом режисера Юлії Журавкової овіяна містикою і ореолом таємничості.
Концепція постановки побудована на проекції легенди про Дон Жуана на інший міфологічний пласт, що споконвіку бентежить людську уяву – легенди про вампірів. Дон Жуан виступив як постать, що наділена надлюдськими силами – на зразок Ван Хельсинга.
Опівночі другий фестивальний день фінішував приголомшливої краси 3D-MAPPING SHOW на фасаді головного корпусу Палацу та кінопоказом легендарного музичного фільму «АМАДЕЙ» (1984) Мілоша Формана.
Захоплююча стрічка-біографія про Вольфганга Амадея Моцарта і Антоніо Сальєрі свого часу завоювала цілу низку кінопремій, зокрема, 8 «Оскарів», 4 «Золотих Глобуси», 4 премії BAFTA і багато інших престижних нагород.