В Україні стартувала імунізація проти поліомієліту. Це небезпечне інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних порушень. Зазвичай поширюється повітряно-крапельним шляхом (чхання, кашель) або за типом кишкової інфекції (через фекалії хворого). Основний засіб профілактики хвороби – вакцинація.
Вакцинувати малечу Вінниччини закликав заступник Міністра охорони здоров’я України – Віктор Шафранський, який, пребуваючи 23 жовтня з робочим візитом на Вінниччині, завітав до Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. До заходу приєдналися Тетяна Бабій – директор Департаменту охорони здоров’я та курортів ОДА, заступник міського голови – Андрій Рева, Людмила Грабович – директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради.
Заступник Міністра охорони здоров’я поспілкувався з головним лікарем – Тетяною Малик, переконався, що кампанія з вакцинації проводиться активно, медикаменти зберігаються у належних санітарних умовах, а лікарі ведуть усю відповідну документацію і ретельно перевіряють маленьких пацієнтів.
«Мета мого візиту та візиту моїх колег на Вінниччину та інші області України – переконатися, що вакцина наявна, що область готова до проведення вакцинації, населення і медперсонал проінформовані, підготовлена необхідна документація, вакцина зберігається в належних санітарно-гігієнічних умовах, а насамперед – переконатися, що наші маленькі пацієнти відвідують кабінети вакцинації», – розповів Віктор Шафранський.
За словами заступника Міністра, загальна кількість вакцини складає 600 тисяч доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) і 700 тисяч оральної полівакцини (ОПВ), а населення може безкоштовно зробити щеплення, щоб убезпечити своїх дітей від захворювання. Для того, аби подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у два етапи мають бути вакциновані ОПВ. У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.
Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення ІПВ та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою ОПВ в рамках додаткової імунізації.
«Маю надію, що велика кількість батьків дослухається до порад лікарів і прийде до кабінетів вакцинації разом із малюками. Закликаю засоби масової інформації та громадськість інформувати населення про необхідність щеплень, адже лише так можна убезпечити себе від поліомієліту та інших небезпечних для життя хвороб», - наголосив заступник Міністра охорони здоров’я.