Вони стверджують, що у такий спосіб можна лікувати амбліопію, відому також як ледаче око.

Команда дослідників з університету McGill виявила, що популярна відеоголоволомка зі складання деталей різної форми може тренувати обидва ока працювати разом.

У невеликому дослідженні, проведеному в межах програми з біології за участі 18 дорослих, відеогра краще стимулювала слабке око до роботи, ніж закривання очною пов\'язкою здорового ока.

Тепер дослідники хочуть перевірити, чи спрацює це так само із дітьми.

Такі дослідження вже почали у Великій Британії.

За підрахунками, приблизно кожна 50-а дитина має ледаче око. Ця проблема виникає, коли зір на одне око не розвивається належним чином, і часто супроводжується косоокістю.

Без лікування це може призвести до втрати зору слабким оком, тому лікарі намагаються знайти спосіб подолати недугу.

Як правило, лікування полягає у використанні пов\'язки для здорового ока, аби дитина була змушена напружувати ледаче око.

Складність такої процедури полягає в тому, що хворий повинен носити пов\'язку впродовж більшої частини дня протягом багатьох місяців, що може бути неприємно.

Лікування через гру

Під час експерименту доктор Роберт Хесс і його колеги в Монреалі роздали учасникам дослідження, які страждають на ледаче око, спеціальні окуляри, попросивши вдягати їх під час гри у Тетріс на годину щодня протягом двох тижнів.

За допомогою окулярів одне око бачить лише ті деталі, які рухаються, а інше - ті, що лежать.
Друга група учасників так само носила окуляри, але під час гри їх здорове око було вкрите пов\'язкою.

За підсумками двох тижнів у групи, яка грала за допомогою обох очей, зір покращився більше, ніж у інших учасників дослідження.

Потім вчені повторили експеримент із тими людьми, яким закривали здорове око, дозволивши грати за допомогою обох очей - їх зір у підсумку покращився суттєво.

За словами доктора Хесса, для цього можна використовувати не лише Тетріс, а будь-яку комп\'ютерну гру.

"Це набагато краще, ніж використовувати пов\'язки, набагато приємніше, це швидше, і це, здається, працює краще", - стверджує дослідник.

За його словами, його та інші дослідження вказують на те, що амбліопія насправді є проблемою обох очей і що перев\'язування здорового ока може нашкодити, а не допомогти слабшому оку.



Переглядів: 3739
Поширень: 0