Україна – це Європа. З таким гаслом мільйони українців вийшли на вулиці боротись за своє європейське майбутнє. За наше європейське майбутнє загинула Небесна сотня. Наші сподівання, наша боротьба увінчалась успіхом.
Щойно я мав розмову з президентом Ради Європейського союзу паном Ван Ромпеєм. Він повідомив про те, що країни-члени Європейського союзу готові до проведення 21 березня саміту щодо підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.
Наше європейське майбутнє знову в наших руках.
Європейський союз заявив про те, що готовий розглядати прийняття одностороннього рішення про допуск на ринок країн-членів ЄС українських товарів до українських товаровиробників. Це додаткових 400 млн. доларів для української економіки і українського бізнесу.
Були занепокоєння , що підписання економічної частини Угоди може мати негативні наслідки для того бізнесу, який розташований на сході, і для тих підприємців, які мають тісні стосунки з Росією. Саме тому нами прийняте зважене рішення щодо проведення додаткових консультацій для подальшого підписання економічної частини Угоди.
Ми звертаємось вкотре до Росії. Нам потрібні партнерські стосунки і ми протягнули Росії руку. Росія взамін протягнула нам танки, артилерію і зброю. Ми сподіваємось, що ця найдраматичніша криза не в українсько-російських стосунках, а криза глобальної безпеки, яка спровокована російською агресією, - буде зупинена, ми повернемось за стіл перемовин. І так, як Україна підписала попередньо Угоду з ЄС, як Європейський союз заявив, що готовий поставити підпис під політичною частиною Угоди про асоціацію, так само Росія буде виконувати свої двосторонні зобов’язання, не буде закривати український експорт і буде відбудовувати нашу економічну і політичну співпрацю виключно в добросусідському форматі на підставі норм міжнародного права.