Близько 80% учасників сьогоднішніх громадських слуханьз питань обговорення внесення змін до Конституції України, що відбулися під час парламентського засідання Верховної Ради України, підтримують реформування місцевого самоврядування, яке покликане створити всі необхідні умови для функціонування дієздатних територіальних громад. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Він наголосив, що «Уряд працює сьогодні над демонтажем усіх обмежень, що були накладені на місцеве самоврядування протягом останніх років і в бюджетній сфері, і в сфері надання адміністративних послуг». Передача широких повноважень і фінансових ресурсів з центру на рівень громад, за його словами, дасть можливість кожній громаді – кожному місту, селу, селищу розвиватися у тому напрямку, який вона сама для себе обере.

«Ми прагнемо, щоб територіальні громади і кожен їх представник мав причетність до якісних змін в країні», - зазначив він.

Володимир Гройсман повідомив про напрацювання низки законодавчих ініціатив, пов’язаних із успішним розвитком територіальних громад – зокрема, змін до Бюджетного кодексу, проектів законів про добровільне об`єднання і про співробітництво територіальних громад, які дадуть можливість громадам об’єднувати зусилля і ресурси для досягнення спільних цілей.

Він наголосив, що в основні напрями бюджетної політики на 2015 рік закладено пункт про те, що частина загальнонаціональних податків залишатиметься місцевим громадам. «Це дозволить громадам стати більш самостійними і вирішувати більше питань, які їх турбують», - зазначив він.

За словами Віце-прем’єр-міністра, коли мова йде про ліквідацію обласних і районних державних адміністрацій в контексті територіальної організації влади, то реформа передбачає створення виконавчих комітетів обласних і районних рад, які на відміну від держадміністрації є виборними органами і будуть повністю підзвітні і підконтрольні територіальним громадам. Також передбачено створення державних предстваництв на територіях.

Передбачається, що така система, за словами Володимира Гройсмана, запрацює з осені 2015 року.

Голова Верховної Ради України, в. о. Президента України Олександр Турчинов зазначив, що всі пропозиції, які були озвучені в ході громадських слухань з питань обговорення внесення змін до Конституції України, будуть опрацьовані тимчасовою парламентською Комісією. За його словами, чергове засідання Верховної Ради України відбудеться 6 травня.



Переглядів: 3212
Поширень: 0