Український Уряд рішуче налаштований на проведення реформи місцевого самоврядування, адже це ключова реформа, яку потрібно зробити в країні незалежно від того, які партії домінують в парламенті і яким є сьогодні склад Кабміну. Про це заявив на розширеній нараді з питань децентралізації виконавчої влади з представниками органів місцевого самоврядування Дніпропетровської, Івано-Франківської, Одеської та Тернопільської областей Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

розширена нарада з питань децентралізації виконавчої влади

«Про реформу самоврядування говорили вже не раз, випускали пар, але справжніх намірів проведення реформи не було. Сьогодні ми рішучі в тому, що ці реформи необхідно провести і усвідомлюємо те, що дуже важливо знайти підтримку в частині місцевого самоврядування у парламенті. Але одночасно хочу зазначити, що без цих змін про подальше майбутнє України як європейської демократичної держави не може бути розмови», - зазначив він.

Підтримку Урядові у намірах провести визначальні для країни реформи висловив і запрошений на нараду Віце-Президент Європейської Комісії Сіім Каллас. Він закликав при проведенні реформи дотримуватись в першу чергу принципу субсидіарності: «Цей знаменитий європейський принцип субсидіарності полягає в тому, щоб ті рішення, які можуть прийматися на найбільш базовому, місцевому рівні, на цьому рівні і приймалися, а не забиралися на вищий».

Він повідомив про те, що його візит в Україну співпав з перерахуванням перших 100 млн. євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу, які було направлено в Україну сьогодні, і які складають частину від загального обсягу такої допомоги, а це 1,6 млрд. євро.

«Це бюджетна допомога, і питання про те, яким чином ці кошти будуть використовуватися, вирішуватиме Уряд України. Не хочу говорити від імені українського Уряду, але можу собі уявити, що уряд запланував серйозні реформи і буде відповідна потреба у коштах, яких можливо наразі немає. Саме на такі речі може використовуватися макрофінансова допомога», - сказав Віце-Президент Європейської Комісії.

Під час наради Володимир Гройсман вкотре наголосив на відмінностях децентралізації влади, яка полягає у передачі повноважень і ресурсів на рівень громад – сіл, селищ та міст, та федералізації із передачею повноважень та грошей на рівень регіонів, що призведе до створення окремих князівств, де права громад будуть знехтувані.

Другим спірним питанням, на його думку, залишається питання виборів голів областей. Прямі вибори, на переконання Віце-прем`єр-міністра, можуть призвести до конфліктів на місцях з точки зору виконавчих функцій, які такий голова почне затягувати на себе. Натомість ці фігури мають бути консенсусними – адже їм доведеться займатися питаннями, які представляють спільні інтереси громад.

Учасники наради обговорили цілу низку конкретних питань реформи і зійшлися в тому, що до її впровадження треба приступати невідкладно.



Переглядів: 3602
Поширень: 0