Уряд затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на період до 2020 року, повідомив Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройcман. За його словами, розробка стратегії велася з 2012 року Міністерством економічного розвитку України спільно з експертами ЄС, однак до цього часу так і не була прийнята.

«Формування нової регіональної політики стало одним з пріоритетів нового Уряду. Після доопрацювання документу Мінекономрозвитку спільно з Мінрегіоном стратегія була винесена на розгляд Кабміну і прийнята», – зазначив Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що відсутність регіональної політики фактично призвела до фінансової несамостійності, глибоких диспропорцій у розвитку та неефективного використання потенціалу регіонів.

«Нова стратегія передбачає, зокрема, впровадження політики підвищення конкурентоспроможності регіонів, яке відбуватиметься з максимальним використанням внутрішніх ресурсів кожного регіону за відповідного сприяння держави. Одним з пріоритетів є розвиток міст України як осередків економічного зростання, а також відродження сільської місцевості. І в цьому контексті концепція децентралізації влади, схвалена Урядом, повністю відповідає потребам Стратегії», -- зазначив він.

Володимир Гройсман також поінформував про політику соціального вирівнювання, закладену у Стратегію, яка передбачає створення рівних можливостей в регіонах щодо доступу населення до базових послуг: освіти, охорони здоров’я, інформації, транспортних, комунікаційних, ринкових та неринкових (публічних) послуг.

Зокрема, за словами Віце-прем`єра, передбачається розробка та впровадження із залученням міжнародної допомоги комплексної Державної цільової програми щодо відновлення мирного життя, стабілізації ситуації та розвитку економіки в Донецькій та Луганській областях.

Крім того, буде розроблено комплекс політичних та дипломатичних заходів, спрямованих на повернення тимчасово окупованої території АРК та м. Севастополя під суверенітет та юрисдикцію України та недопущення порушення конституційних прав громадян України на цій території.

Володимир Гройсман наголосив, що нова Стратегія передбачає створення ефективного державного управління у сфері регіонального розвитку, яке діятиме у сукупності з політикою децентралізації влади та формуванням спроможного місцевого самоврядування.

«Стратегія містить базові принципи регіонального розвитку України, а з її прийняттям ми розпочинаємо серйозну роботу з підготовки операційного плану щодо її впровадження, який, зокрема, включає в себе підтримку державою стратегічних проектів розвитку регіонів, підготовку регіональних стратегій, формування мережі агенцій регіонального розвитку. Зі свого боку регіони мають бути готовими до того, аби визначати і захищати свої власні пріоритети», – підкреслив Віце-прем`єр-міністр.

Володимир Гройсман повідомив, що прийняття Стратегії є однією з передумов отримання у 2015 році фінансової бюджетної підтримки з боку Європейського Союзу на сферу регіонального розвитку у обсязі 55 млн. євро, а також висловив надію на прийняття парламентом Закону «Про засади державної регіональної політики», який створить законодавчу основу для реалізації нової політики розвитку регіонів.



Переглядів: 3229
Поширень: 0