Генеральна прокуратура відкрила кримінальну справу щодо колишнього народного депутата від Комуністичної партії, екс-віце-спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка. Про це повідомили в Центрі протидії корупції.
«Управлінням з розслідування особливо важливих справ розпочато досудове розслідування за фактом незаконного збагачення Калєтніком, тобто одержання службовою особою та неправомірної вигоди і передача нею такої вигоди близьким родичам у великих розмірах», – йдеться у відповіді прокуратури на запит центру протидії корупції.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру, розслідується законність отримання Калєтніком понад 8 мільйонів доларів США готівки, яку останній особисто вніс на свій рахунок і перерахував на закордонний рахунок своєї дочки.
«Екс-головний митник країни, суддя, перший віце-спікер Верховної Ради і, врешті-решт, соратник Януковича – Ігор Калєтнік у своїй декларації за 2013 рік вказав, що отримав подарунків на суму майже 70 мільйонів гривень. Майже таку ж суму комуніст переказав на зарубіжний банківський рахунок», – зазначають у Центрі протидії корупції.
Відповідно до закону «Про запобігання та протидію корупції», народні депутати можуть приймати подарунки, які «відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність і пожертву, якщо вартість таких подарунків не перевищує 50% мінімальної заробітної плати, встановленої на день прийняття дарунка».
ОНОВЛЕННЯ
2 грудня редакція отримала лист від Григорія Калетніка. Зміст листа оприлюднюємо нижче:
Як стало відомо з засобів масової інформації, в тому числі, з програми «Схеми», яка вийшла 27.11.2014 р. о 21:50 по Першому Національному як спільний проект із «Радіо Свобода», Генпрокуратура розпочала досудове розслідування за фактом, нібито незаконного збагачення Калєтніка Ігоря Григоровича.
З цього приводу хочу пояснити наступне. Декларація не передбачає розподілу на дарунки, які отриманні від сторонніх осіб, і дарунки від рідних. А згідно із Законом України «Про запобігання та протидії корупції» держслужбовець має право отримувати дарунки від близьких осіб, якими, у тому числі, є батьки. Більше того, методикою заповнення декларант зобов\'язаний двічі показувати суму, якщо він отриманий дарунок продав.
Саме так сталося у цьому випадку. Я подарував своєму синові квартиру, яку отримав у 2003 році, як народний депутат України 4-го скликання по вул. Володимирській у місті Києві. На час укладення договору дарування зазначену квартиру, у відповідності до вимог законодавства України, було оцінено фахівцями, які склали свій висновок. Із зазначеної операції сплачені всі необхідні платежі до бюджету держави. А тому, законність таких дій очевидна.
У зв\'язку з вищезазначеним, звертаюсь до Генерального прокурора України, з вимогою перевірити законність отримання нами, батьками Ігоря, майна, яке в подальшому нами офіційно подаровано своєму рідному сину.
А також вимагаю спростувати розповсюджений Вами через ЗМІ наклеп на сина.
З повагою до громадян України,
Григорій Калетнік