Спільні зусилля держави та міжнародних програм і проектів, що працюють в Україні у сфері місцевого самоврядування і регіонального розвитку, в першу чергу мають бути спрямовані на фінансову та експертну підтримку кожної зі 159 вже створених об’єднаних територіальних громад.

Про це під час обговорення пропозицій до єдиної європейської Програми підтримки децентралізації на зустрічі Великої донорської групи сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода.

«До громад, що вже об’єдналися, з боку держави має бути особлива увага. Вже з 1 січня наступного року вони повинні розпочати ефективно працювати в нових умовах, стати потужним локомотивом подальших змін в країні. І для цього їм потрібна експертна та технічна допомога», - зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, в кожній громаді якомога раніше мають бути запропоновані від місцевої влади більш якісні публічні послуги, розроблені стратегії розвитку громад, створений сприятливий інвестиційний клімат і визначені пріоритетні проекти та завдання в модернізації комунальної інфраструктури.

В’ячеслав Негода нагадав, що державні механізми допомоги об’єднаним громадам вже є – це Державний фонд регіонального розвитку а також передбачається запровадження спеціальної субвенції. «Також ми розраховуємо у цьому питанні на різні форми підтримки міжнародних партнерів», - зазначив заступник Міністра.

При цьому він зауважив, що кожна громада повинна мати стратегічний план розвитку, що буде однією із умов під час прийняття рішення про надання такої допомоги на конкретні, у тому числі середньо- та довгострокові, проекти і програми.

Перші 159 об’єднаних територіальних громад на цих місцевих виборах вже обиратимуть собі тих лідерів, які розвиватимуть території, залучатимуть інвестиції та візьмуть на себе відповідальність за життя громади.



Переглядів: 3899
Поширень: 0