Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман закликає місцеві влади розробляти стратегію енергоефективності та проводити модернізацію, що дозволить зменшити енергоспоживання у країні та зменшити рахунки людей. Про це Голова Уряду заявив, спілкуючись із журналістами після запуску твердопаливної котельні КП "Вінницяміськтеплоенерго", у Вінниці у п'ятницю.
"Дуже важливо, особливо на місцевому рівні за підтримки Уряду, щоби кожна міська рада, кожна територіальна громада мали свою стратегію енергоефективності", - заявив Володимир Гройсман.
"Підкреслюю, ми можемо у 3-4 рази споживати менше енергії, при тому що якість послуг буде набагато кращою. Це буде означати, що середній рахунок у країні буде менше у 3-4 рази, оскільки ми менше споживатимемо енергії",- зазначив він.
Він навів приклад Вінницької області, у якій завдяки заходам з енергоефективності упродовж опалювальних сезонів 2014-2015 рр., частини 2016 року заощаджено 30% газу, порівняно із 7,2 млрд кубометрів газу в усій Україні.
"Я дуже хочу, щоби кожне місто почало модернізацію і дуже швидку", - наголосив Голова Уряду.
З цією метою минулої середи Уряд затвердив концепцію Фонду енергоефективності, нагадав Прем`єр-міністр. Передбачається, що з 1 січня 2017 року Фонд запрацює "як механізм повної, дуже динамічної енергомодернізації".
Серед заходів, які потрібно здійснити, за словами Володимир Гройсмана, - утеплення будинків, переведення котелень на біопаливо, встановлення біля кожного будинку системи регулювання тепла.
Прем`єр-міністр зазначив, що Україна є надзвичайно енерговитратна країна. "Ми на превеликий жаль, можемо констатувати факт, що ми є імпортером палива, у тому числі газу в Україну, хоча маємо абсолютно потенційні можливості, за якісної енергоефективності, заміщення газу і власного видобутку, стати експортером. Ми можемо експортувати енергоресурси і отримувати в національну економіку валюту", - наголосив він.
За його словами, за десятиріччя знищення потенціал країни був поставлений під загрозу: відбулося падіння видобутку, збільшувалася залежність від "Газпрому", були встановлені невигідні умови взаємодії. "Як наслідок, ми залишаємося по сьогодні, поки що, неенергоефективною країною", - зазначив Володимир Гройсман.
Прем`єр-міністр зауважив, що рішення Уряду щодо встановлення ринкової ціни на газ є антикорупційним, не дає можливості існуванню зловживань в енергетичній сфері, стимулюватиме збільшення обсягів власного видобутку газу. Разом з тим через систему субсидій Уряд забезпечить захист тих, хто потребуватиме такої допомоги у зв'язку із запровадженням ринкової ціни на газ.
Також Уряд буде розвивати вироблення електроенергії з гідроенергетики. Уряд затвердив концепцію розвитку гідроенергетики, нагадав він.
"Таким чином, ми вийдемо на параметри нашої енергонезалежності", - підкреслив Володимир Гройсман.
"Зараз є дуже відповідний період. Ми маємо здолати шалений популізм, безвідповідальність і вийти на новий рівень нашої незалежності, у тому числі енергетичної", - підкреслив Прем`єр-міністр.
У рамках робочої поїздки у Вінницьку область Володимир Гройсман взяв участь у запуску твердопаливної котельні КП "Вінницяміськтеплоенерго" у Вінниці та ознайомився із її роботою.
Фото з сайту Урядовий портал