Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій 18 травня зустрівся з керівниками галузевих профспілкових організацій Вінниччини, аби обговорити ситуацію, яка склалась на сьогодні в суспільстві, й окреслити шляхи подальшої співпраці влади та спілчан.
Відкриваючи роботу засідання, перший заступник голови Федерації профспілок області Микола Колесник відзначив, що спілчани підтримують проведення комплексних реформ, які нині відбуваються в Україні, проте вважають за необхідне проводити широке обговорення шляхів їх здійснення з профспілками та іншими представниками громадянського суспільства.
За його словами, Федерацією профспілок України офіційно висунуто низку вимог до Уряду та роботодавців, спрямованих на захист та забезпечення прав людини праці. 30 квітня ініційовані спілчанами національні колективні трудові конфлікти були зареєстровані Національною службою посередництва і примирення, і вже розпочато проведення процедур по їх вирішенню. «Ми не ставимо за мету порушувати той крихкий баланс, який наразі склався в державі, але мусимо діяти у відповідності до тих прав, які нам надані законом», - зауважив Микола Колесник.
Очільник регіону ознайомив учасників зустрічі з основними напрямами, над якими працює сьогодні облдержадміністрація, зупинившись на трьох ключових позиціях. «Перше, на що ми концентруємо свою увагу, - безпека громадян. Це широкий спектр питань, починаючи від територіальної оборони до мобілізації та демобілізації військових. Це абсолютно нові напрями роботи, до яких органи виконавчої влади тривалий час просто не торкалися», - зазначив Валерій Коровій.
Друга позиція, за словами голови ОДА, стосується процесу бюджетної децентралізації, який розпочався після внесення змін до Бюджетного кодексу та введення нової системи місцевих податків і зборів. «За підсумками 4 місяців у найкращому становищі перебувають бюджети базового рівня, які по відношенню до відповідного періоду минулого року виросли на 50 %. Через реформу бюджетної децентралізації введено в дію новий порядок фінансування бюджетоутворюючих галузей – освіти та охорони здоров’я - шляхом цільової субвенції з державного бюджету на бюджети базового рівня. І аналіз, який ми сьогодні проводимо, свідчить про те, що ці кроки були визначені правильно. Створюються дуже серйозні підвалини для того, щоб через механізм стимулювання розвитку територій місцеві бюджети наповнювалися», - підкреслив керівник Вінниччини.
До третього ж блоку належить комплекс питань регіонального розвитку. Попри спад обсягів економічної активності в цілому в державі, Вінницька область, за словами голови облдержадміністрації, має динамку приросту обсягів промислового та сільськогосподарського виробництва, будівельної галузі. Та, безумовно, виклики сьогодення є дуже серйозними. «Ми зараз відпрацьовуємо комплекс заходів стимулюючого характеру в рамках програми регіонального розвитку. Ця сума становить близько 150 млн. гривень. Кошти будуть заходити по лінії державного бюджету при співфінансуванні з області і дадуть потужний стимул для розвитку територій в цілому у Вінницькій області», - зазначив Валерій Коровій.
Інформуючи очільників галузевих профспілок регіону про стан соціально-економічного розвитку Вінниччини, голова облдержадміністрації відзначив, що в сучасних умовах межа між тим, наскільки протестні акції корелюються з позицією того, на благо чи всупереч державі вони проводяться, є дуже тонкою. Тож ставитись до цього треба надто серйозно. «Чимало з того, що відбувається в країні, викликає багато питань, сумнівів і дискусій. І ми повинні все зробити для того, щоб знайти баланс внутрішніх сил, налагодити систему компромісу й діалогу», - наголосив Валерій Коровій.
У ході засідання учасники зустрічі торкнулись низки проблемних питань соціально-економічного характеру та у форматі запитань-відповідей обмінялися пропозиціями й побажаннями стосовно подальшої взаємодії на шляху вирішення актуальних для громадськості області позицій. Відтак дійшли спільної думки в тому, що лише шляхом діалогу, дискусій та відкритого спілкування можна досягти позитивних результатів.