Станом на 28 вересня на території області зафіксовано 3 повідомлення про порушення виборчого законодавства, на які забезпечено відповідне реагування міліції.
Вінницькою міліцією проводиться роз’яснювальна робота з учасниками виборчого процесу з метою недопущення порушень закону під час виборів. Налагоджено тісний зв'язок з громадськістю, моніторинговою місією ОБСЄ, які допомагатимуть у попередженні та виявленні правопорушень.
Про заходи, які вживаються вінницькою міліцією для попередження порушень виборчого законодавства та геоінформаційну систему «Вибори-2015», де громадяни та представники мас-медіа зможуть отримати актуальну інформацію про стан правопорядку під час виборчої кампанії йшлося сьогодні на брифінгу в УМВС.
Правоохоронці розробили порядок дій слідчих, який допоможе ефективно реагувати на звернення та документувати правопорушення у сфері виборчих прав громадян.
Також Сергій Кримчук розповів про геоінформаційну систему (ГІС) «Вибори-2015», за допомогою якої громадяни та представники мас-медіа зможуть отримати актуальну інформацію про стан правопорядку під час виборчої кампанії по всій державі. Банер із посиланням на ГІС «Вибори-2015» розміщений на офіційному веб-сайті УМВС України у Вінницькій області та МВС України. Геоінформаційна система дає змогу в режимі реального часу довідатися про кількість та характер правопорушень в тому чи іншому населеному пункті.
Т.в.о. начальника УМВС Сергій Кримчук зазначив, що за результатами минулорічної виборчої кампанії слідчими підрозділами міліції було відкрито 13 кримінальних проваджень у зв’язку із виявленням ознак злочинів у сфері виборчих прав громадян, 6 з них перебувають на розгляді в суді.
Крім того, є вирок суду відносно двох членів дільничної виборчої комісії Ямпільського району, яких визнано винними у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз).
Вказані особи проголосували декілька разів за своїх родичів та були засуджені судом до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом строком на 2 роки, звільнивши від відбування основного покарання, встановивши їм іспитовий строк в один рік.
- Хотілось би, щоб застосування норм кримінального закону, який захищає права виборців, мали, перш за все, превентивну дію, бо наша основна мета – не допустити порушень виборчого законодавства, - зазначив т.в.о. начальника УМВС Сергій Кримчук.