Вже за півтора тижні у селі Марківка Теплицького району відбудеться урочисте відкриття осучасненого музею всесвітньо відомого композитора, уродженця Вінниччини Миколи Леонтовича.
Сьогодні тут тривають останні приготування та здійснюються заходи з благоустрою на території музею і довкола місця поховання митця. Як запевняють будівельники, до кінця тижня всі ці роботи будуть повністю завершені, а з понеділка до музею звозитимуть експонати.
Роботи з реконструкції музейного приміщення та впорядкування могили композитора, де нині встановлено пам’ятний знак всесвітньо відомому «Щедрику», були проведені упродовж трьох місяців. Освоєно 1 млн. 150 тисяч гривень.
Крім того, сільська рада розробляє проектну документацію на створення у перспективі парку поблизу місця поховання Миколи Леонтовича. Тож весь музейний комплекс, який сьогодні є філією Вінницького обласного краєзнавчого музею, набуде тепер нового вигляду і наповнення.
Так, в експозиції будуть представлені близько 500 експонатів. Серед них і чимало речей родини композитора: меблі, рояль, килими, література, речі, які власноруч виготовляв батько митця, малюнки сестри Леонтовича. За словами директора Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерини Висоцької, створені чотири експозиційні зали, у двох з яких будуть встановлені екрани. Функціонуватимуть тут також мультимедійні термінали, а сам музей «звучатиме» не лише творами композитора, а й мотивами, на яких зростав митець.
Об’єкт буде під охороною зі встановленими сигналізацією, пожежним сповіщенням та відеоспостереженням.
Голова обласної державної адміністрації ознайомився з обсягом проведених робіт та відвідав могилу композитора. Відтак висловив переконання, що реконструкція цього музею – значно більше, аніж просто відбудова приміщення.
«Насправді, це не просто відновлення музею. Це дуже великий крок вперед. Ідея щодо його реконструкції виникла минулого року, коли країна перебувала в глибокому депресійному стані: з одного боку – війна, великі виклики, з іншого – держава на межі фінансового дефолту. Потрібно було дати людям надію, впевненість у тому, що коли дуже прагнеш чогось, то обов’язково досягаєш результату, - зазначив Валерій Коровій. – Те, що ми сьогодні тут бачимо, - це відродження української духовності. Тому що Микола Леонтович був унікальною людиною - з тих, які народжуються раз навіть не на століття, а на значно більший проміжок часу. Це людина, яка вбирала в себе українські традиції та глибоку духовність. І навіть тут, у приміщенні музею, відчувається велике енергетичне піднесення».
Водночас керівник області зауважив, що відновлення музею Леонтовича – лише перший крок. Адже на Вінниччині ще дуже багато мальовничих місць та культурних надбань, і сьогодні є чимало задумок щодо їх розвитку та популяризації.
Урочисте відкриття музейного комплексу, присвяченого пам’яті видатного українця, відбудеться напередодні 25-ї річниці Незалежності України – 22 серпня. Серед численних гостей, на яких у цей день чекає Марківка, - і нащадки родини Леонтовичів.