Учасники клубу «Шалений мандрівник», який створений та функціонує у рамках реалізації програми Вінницької громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», продовжують подорожувати історично-культурними місцями Вінниччини.
9 вересня, члени клубу «Шаленого мандрівника» відвідали костел Св. Флоріана та Свято-Миколаївський чоловічий монастир у місті Шаргород, костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у селі Мурафа, а також костел Св. Йосипа у місті Гнівань.
Нагадаємо, що мета проекту «Шалений мандрівник» спрямована на забезпечення потреб людей з інвалідністю в культурному, пізнавальному та духовному розвитку. Також громадська організація «Гармонія» ставить собі за ціль проведення моніторингу доступності закладів (кафе, автозаправних станцій тощо), які зустрічаються на шляху подорожуючих клубу. Також планується створення путівника «Подорожуємо без меж», у якому будуть відображені результати роботи клубу.
«На жаль, за час роботи нашого клубу, ми ще не зустрічали на своєму шляху заклад, який би був «повністю доступний» людині з обмеженими фізичними можливостями, тобто такий, який би відповідав усім державним вимогам щодо облаштування приміщення для комфортного перебування у ньому людини з інвалідністю», – зазначає керівник проекту Людмила Нецкіна.
Традиційно, координатор проекту та відповідальна за зв’язки з громадськістю Сюзанна Жуковська, після відвідування закладу робить запис у «Книгу скарг та пропозицій», а також дарує адміністрації спеціальний посібник у якому знаходяться потрібні матеріали для того, щоб покращити рівень доступності закладу.
Проект «Шалений мандрівник» реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації, міжнародного благодійного фонду «Без кордонів» та частково фінансується коштами обласного бюджету.
Нагадаємо, що громадська організація «Гармонія» стала однією з 12 переможців конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка у 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету, який щороку традиційно проводиться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
Авторка проекту сподівається, що з часом він набуде міжнародного характеру й люди з обмеженими можливостями матимуть змогу доступно подорожувати не лише територією Вінницької області, але й всією Україною.