У теплу і сонячну погоду, як на замовлення, у Лісопарку в суботу відбувся Відкритий чемпіонат Вінницької області з легкоатлетичного кросу пам’яті Заслуженого тренера України професора Юрія Гнатовича Козловського. Зазначимо, такі кроси проводяться у Лісопарку з 2000 року. Цьогоріч виступали ще і представники Чернігівської та Хмільницької областей.
Знанні люди спорту Вінниці, що були на змаганнях, зокрема, президент Федерації легкої атлетики Вінниччини Констянтин Москалюк, його заступник Василь Митурич а також тренери ДЮСШ з повагою згадують Козловського.
Змагання організовані Федерацією легкої атлетики області при підтримці голови облвіділення НОК України Федіра Новіка та голови облспортуправління Сергія Дідика.
Учасників на урочистому шикуванні привітали Москалюк та Митурич, далі гімн України з рівнянням на Державний прапор.
На питання відповідає Констянтин Москалюк.
- Констянтине Михайловичу, скільки цьогоріч учасників кросу? Звідки юні бігуни та молодь?
- Юні бігуни, молодь - це вихованці спортшкіл, ДЮСШ Вінниці та з районів області. Всього учасників змагань майже 250.
- Які кола на дистанціях кросу?
- Для самих юних це спеціальне окреме коло по лісовій стежці довжиною у 500 метрів. Тут старт в одному місці на головній галявині, де базувалися бігуни, а фініш в тому місці, де старт і фініш для всіх інших забігів. Коло для всіх інших дистанцій дорівнює 1000 метрів.
- Які нагороди для переможців і призерів по кожній номінації?
- Це офіційні грамоти та медалі, як для переможців і призерів чемпіонату Вінниччини. Їх разом з іншими призами надали Федір Новік та Сергій Дідик.
Отже, вкажемо номінації та переможців:
- 500м, - хлопчики 2000р.н., переможець Дем’ян Демчук (Крижопіль) і, окремо, дівчатка того ж віку, переможниця Наталя Шеремета (Хмільник);
- 1000м – хлопчики 1998-1999р.н. - В’ячеслав Греча (Чернівці) і, окремо дівчата такого ж віку - Любов Тичинська, (Жмеринка);
- 2000м – дівчата 1996-1997р.н.- Вікторія Кольцова (Бершадь);
- 3000м - юнаки 1996-1997рн. - Олександр Вуйко (Летичів) і, окремо, юніорки того ж віку - Анастасія Гортман (Бершадь);
- 4000м –молоді жінки 20-23 років - Наталія Нагірняк (Вінниця), жінки старше 23 років - Світлана Олійник (Чернігів), молоді чоловіки 20-23 років - Владислав Ковальов (Вінниця);
- 6000м –молоді чоловіки 20-23 років - Обуховський (Шаргород) та чоловіки старше 23 років - Павло Олійник (Чернігів);
- 3000м – ветерани в категоріях 35-44 років - В’ячеслав Лункевич (Хмільник), 45-54 - Андрій Данилов (Вінниця), 55-64 - Анатолій Павлишин (Вінниця) та 75 – 79 найстаріший у кросі 76-річний Василь Олійник.
Звертаюсь до бігуна – ветерана, який, до речі, був факелоносцем на Вінниччині під час олімпійської естафети у 1980 році.
- Василю Івановичу, вітаю вас з успішним доланням дистанції 3000 метрів! Що можете сказати про такі кроси?
- Я особисто знав Юрія Гнатовича Козловського. Він був в екзаменаційній комісії, коли я поступав у Вінницький Педінститут (наразі Педуніверситет – авт.), і на протязі навчання був моїм викладачем. Ю. Козловський був тренером знанного Вінницького бігуна майстра спорту міжнародного класу Миколи Табака, який неодноразово був переможцем і призером низки Всесоюзних та міжнародних змагань а також багатьох інших легкоатлетів Вінниці.
- Як ви, спортсмен – ветеран, себе відчуваєте після дистанції 3000 метрів з « майже молодим» результатом у 14 хвилин 50 секунд?
- Нормально. Я, взагалі, не пропускаю такі змагання. Та й на інших теж на протязі року приймаю участь (зокрема, у стартах Дня Олімпійського бігу, - авт.).