У Вінницькому національному технічному університеті відбувся фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з радіотехніки — ВСОРТ-2016.
Варіант цьогорічного олімпіадного завдання обирали жеребкуванням, залучивши до цього відповідального дійства самих олімпійців.
Вітання учасникам ВСОРТ-2016 надійшло від виконавчої і представницької влади Вінниччини, а також від Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.
Окрім основного змагання, студенти мали ще й практичний тур. Пропонувались розробки на платформі Arduino. Цьогоріч олімпійці реалізовували пристрій вимірювання опору (омметр), на що мали 100 хвилин та ще 30 хвилин для захисту своїх результатів.
Тут перше місце здобули студенти Національного університету «Львівська політехніка», друге – команда Одеського політехнічного університету, третє – Національного університету України «Київський політехнічний інститут».
На студентів чекала ще одна можливість продемонструвати практичне застосування теоретичних знань з радіотехніки — конкурс-виставка. Традиційно в цьому змаганні взяли активну участь не лише студенти Вінницького національного технічного університету, а й учні Вінницького технічного коледжу та радіоаматори Вінницької області. Кращі роботи були відзначені призами.
Надзвичайно цікавим та пізнавальним для радіотехнічної юні був виступ-презентація Ігоря Єрещенко, головного архітектора мережі компанії Київстар, — «Мережі мобільного зв'язку: розвиток технологій». Компанія Київстар черговий раз підтримала Всеукраїнську студентську олімпіаду з радіотехніки та виступала генеральним спонсором цьогорічного радіотехнічного змагання.
Варто відзначити вагому підтримку олімпіади головним спонсором — компанією Melexis та головним партнером – компанією Diacom.
Переможець ВСОРТ-2016 від компанії Київстар отримав сучасний смартфон, а від компанії Melexis класику радіотехнічної думки — книгу «Искусство схемотехники» та брендований дистанційний вимірювач температури та флеш-пам'ять.
Отож, п’єдестал переможців ВСОРТ-2016:
1 місце
Юрій Демчина — Національний університет «Львівська політехніка»;
2 місце
Абдирахман Нурболат Хайруллаули — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;
Максим Горбатенко — Вінницький національний технічний університет;
3 місце
Вадим Мордюк — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;
Оринбек Рамазан Оринбекули — Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;
Сергій Сауляк — Вінницький національний технічний університет.
Командний залік (позаконкурсний):
1 місце
Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова;
2 місце
Вінницький національний технічний університет;
Національний університет «Львівська політехніка»;
3 місце
Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»;
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.
Зауважимо, що цьогоріч традиційно за підтримки департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації в межах студентської олімпіади для майбутніх абітурієнтів було проведено дистанційну дослідну олімпіаду з радіотехніки — ДДОРТ-2016. Для участі в ній зареєструвалось понад 400 учасників.
Новим заходом цього року став семінар наукової школи професорів Осадчуків на тему «Радіоінформаційні пристрої на основі транзисторних структур з від’ємним опором».
Оргкомітет висловлює вдячність інформаційним партнерам — журналам «Радиоаматор» та «Chip NEWS Украина».
Олімпійці мали насичену екскурсійну і розважальну програму: відвідали наукове-виробниче підприємство ВТН, товариство з обмеженою відповідальністю «Промавтоматика Вінниця», історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму (с. Коло-Михайлівка) тощо.