На урочистостях 4 жовтня у Вінницькому національному технічному університеті репрезентували новий молодіжний скаутський технічний рух IT-SCOUTS.
Очільник ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко акцентував, що динамічний розвиток України можливий лише завдяки впровадженню високотехнологічних та інноваційних підходів у реальному секторі економіки. Для цього потрібні висококваліфіковані фахівці. Реалізація проекту IT-SCOUTS підготує юнь до навчання за технічними спеціальностями.
Про започаткування IT-SCOUTS повідомив завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль. Він же розповів, що у ВНТУ буде розміщено головний штаб руху IT-SCOUTS. Тут проводитимуться різноманітні заходи навчального та змагального напрямів для IT-SCOUTS (гуртки, хакатони, конференції, семінари, круглі столі, інженерні змагання тощо).
«Запрошуємо всіх зацікавлених долучатись до руху. Дітей та молодь запрошуємо на гурткові заняття для здобуття технічних навичок IT-SCOUTS. Працівників та досвідчених спеціалістів IT-сфери для спільного розвитку та поширення руху», — резюмував доцент Коваль.
Цьогоріч урочистості з нагоди Дня університету вперше відбувався на майдані перед головним навчальним корпусом, а не як зазвичай в актовій залі.
І хоча перший вівторок жовтня видався першим дощовим днем нинішньої осені, погода свято аніскільки не зіпсувала.
Інтерактивне дійство попервах відбувалось під парасольками, але мало стільки драйву, що хмари врешті-решт порозсувались десь на маргінес неба.
Студенти-іноземці тішили майстерним виконанням українських пісень і поезії. За це респект кафедрі мовознавства, котра зуміла так креативно підготувати іноземну університетську юнь.
Два роки поспіль чемпіонами Вінниці з КВНу ставала команда з ВНТУ. У 2015 році — команда «В.І.Н.С. (Вам і не снилось)» , у 2016 — команда «Все буде добре».
Тож, університетські дотепники щедро повеселили університетську громаду. Зауважте, що сміятись довелось із самих себе. Гострослови таки спостережливі — багато чого кумедного запримітили в «політехівських» буднях.
А щоб глядачі не замерзли (осінь же!), доклав зусиль і вигадки кандидат філософських наук, доцент і директор Головного центру виховної роботи ВНТУ Анатолій Теклюк. Увесь загал університетської площі вгадував відповіді на пропоновані почасти каверзні запитання, активно переміщаючись то ліворуч, то праворуч. І той, хто не сплутав напрямок руху таки виграв обіцяний приз!
Були майстер-класи, виставки винаходів і технічних розробок. Виставки книг — скажімо, виставка, створена науково-технічною бібліотекою університету «Я не пам'ятаю назву, але обкладинка… голуба».
Була експозиція навіть ретро автомобілів. І показові виступи спецпризначенців. І військовий оркестр.
Було свято! І воно таки вдалося!