Сьогодні в Україні здобувають освіту багато студентів (близько 60 000 осіб) з різних країн світу в 185 вищих навчальних закладах. Переважно – представники Азербайджану, Туркменістану та Індії. Велика кількість вступає у ВНЗ Харкова, Києва й Одеси. Цьогоріч на навчання до Вінницького педагогічного приїхали китайці.  

Як відомо, у Вінниці найбільше студентів-іноземців є в технічному й медичному вишах. Традиційно учительський фах їх цікавить меншою мірою. Нині ж гостей у педагогічному навчальному закладі привабив високий рівень кваліфікації викладачів-філологів. За словами проректора з науково-педагогічної роботи та освітньої інноватики педуніверситету Андрія Безуглого, делегація на чолі з головою китайського товариства «Шовковий Шлях» приїжджала на 105-річчя до ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Відгуки про заклад були позитивними. Гості зауважили, що в нас їм сподобалося більше, ніж в окремих вишах їхньої держави.

Вищезгадана організація розвиває культурні зв’язки між країнами. Одна з видів діяльності – сприяти навчанню студентів за кордоном. Це своєрідний посередник, до якого можуть звернутися вступники із бажанням дізнатися про різноманітні ВНЗ. Товариство цікавиться, збирає інформацію, консультується щодо обраного закладу, аналізує умови навчання і проживання. Відтак, відбулося листування й із Вінницьким педуніверситетом. У результаті до вишу надійшла пропозиція. 9 абітурієнтів із Китаю виявили бажання вивчати українську мову. Проректор А. Безуглий зауважив, що це перший етап для іноземців, оскільки МОН України встановило і для них обов’язкове складання ЗНО.

Китайці у педуніверситеті вчать українську мову

Курси триватимуть упродовж 10 місяців. Українську мову для них викладає Василь Корженко, випускник філологічного факультету Вінницького педагогічного, який 20 років пропрацював зі студентами-іноземцями, зокрема у ВНТУ. Свого часу він розробив методику навчання нашої мови для китайців. Крім того, зараз і в педуніверситеті до друку готується допоміжна література.

Нові вихованці педагогічного відвідують по три пари кожного робочого дня з 13 листопада. Нині вже вітаються українською. Щоправда, труднощів додає те, що лише одна особа з-поміж них знає англійську. Цікаво, що серед іноземців не лише нещодавні випускники загальноосвітніх шкіл, а й докторант. Після закінчення мовних курсів китайці складатимуть ЗНО з української мови. Коли ж отримають сертифікати, вступатимуть на обрану спеціальність за бакалаврським ступенем вищої освіти, зокрема на факультеті дошкільної, початкової освіти та мистецтв Вінницького педуніверситету. 



Переглядів: 3683
Поширень: 0