Віднедавна магазини та кіоски поблизу ринків розпочали встановлювати системи відеоспостереження. Такі засоби незабаром з’являться і біля залізничного вокзалу. З них зображення буде передаватись до правоохоронних органів і до міськради. Відтак, тим, хто продає «із асфальту», загрожують штрафи від 340 до 1360 гривень.

У місті стартує сезон реалізації сільськогосподарської продукції. В зв’язку із цим поблизу ринків та вокзалів знову посилено контроль щодо недопущення випадків стихійної торгівлі. Люди, які хочуть реалізувати продукцію власного садівництва або городину, мають здійснювати продаж лише у спеціально визначених для цього місцях. На вінницьких ринках є криті павільйони для сільськогосподарських виробників, де люди можуть торгувати абсолютно безкоштовно.

Днями у мерії відбулась нарада за участю адміністративних працівників вінницьких ринків, на якій йшлося про недопущення стихійної торгівлі біля ринків. На сьогоднішній день знову постає сезонна проблема із продажем продукції сільськогосподарських виробників у не відведених місцях. Дачники приїжджають ще вдосвіта, аби продати свій врожай не у павільйонах, а біля ринку. Відповідно, і якість таких продуктів – ніхто не контролює.

Під час наради директор департаменту адміністративних послуг міської ради Сергій Кудлаєнко звернув увагу керівників ринків на те, що вони мають визначити відповідального контролера, який спочатку має повідомляти бабусям та дідусям про спеціальні місця для продажу, і лише потім – звертатись до правоохоронців. «Ми не можемо поставити біля кожного магазину чи кіоску працівника міліції, які б забороняли торгувати «з асфальту», - говорить Сергій Кудлаєнко. – Саме тому нині триває процес встановлення камер відеоспостереження у закладах торгівлі, а вже незабаром поблизу залізничного вокзалу також будуть встановлені камери, які будуть надсилати зображення до правоохоронних органів та міської ради. Ми звертаємось до керівництва ринків із наполегливою вимогою активно підключитися до роботи та об’єднати зусилля щодо ліквідації осередків стихійної торгівлі».

«Ми не повинні допускати, щоб у місті з’являлись осередки, які зводять нанівець роботу по ліквідації стихійної торгівлі, - говорить радник міського голови Дмитро Сєдой. – Слід здійснювати постійний моніторинг стану стихійної торгівлі, вносити конкретні пропозиції. Перш за все, на прилеглих територіях з 6-ї до 19-ї проводити постійне чергування працівників правоохоронних органів. Особливо на території біля ринків «Привокзальний-1» і «Привокзальний-2», де зараз просто неможливо пройти. Ці території повинні бути вільними, а продаж має здійснюватись лише у відведених місцях. У разі виявлення торгівлі, персональна відповідальність буде покладатись на керівників ринків та закладів установ, а самі продавці ризикують сплачувати штраф».

Окрім цього, керівникам ринків зробили останнє попередження щодо наведення порядку на прилеглих територіях. За інформацією заступника начальника інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Вінниці Олександра Манзюка, відповідно до Правил благоустрою м.Вінниці та Закону України «Про благоустрій», які є обов’язковими для виконання, територія ринків повинна прибиратися під час роботи раз в чотири години. «А що сьогодні відбувається на ринках? Продаж товарів біля контейнерних майданчиків, сміття поруч із продуктами харчування. І це все може привести до епідемії різних хвороб, - говорить Олександр Манзюк. – Як адміністрація ринків, ви зобов’язані навести порядок на своїх територіях та стежити за дотриманням Правил благоустрою. Це ж стосується і торгівлі продукцією у невстановлених місцях. На сьогоднішній день за порушення Правил благоустрою штрафи становлять від 340 до 1360 гривень».

Під час наради керівникам ринків нагадали, що бабусі та дідусі, які торгують власною продукцією, мають бути забезпечені безкоштовними місцями для продажу городини. «Сьогодні надходить багато скарг на телефон «Цілодобової варти», городяни скаржаться і на якість продукції «з рук», і на не можливість пройти, - говорить Сергій Кудлаєнко. – Сьогодні на ринку «Привокзальний», «Центральний» та інших ринках вже є криті павільйони із прилавками, і продукція навіть власного виробництва – перевіряється. Тут і має здійснюватися продаж сільгосппродукції від виробника, але не перекупщика. Ми маємо об’єднати зусилля і до 20 травня стабілізувати ситуацію та ліквідувати локальні осередки стихійної торгівлі».



Переглядів: 3742
Поширень: 0