З 3 по 20 червня 4800 дітей Вінниці, переважна більшість яких є школярами початкових класів, відвідують пришкільні табори. Діти мають дворазове харчування, а підприємство «АГРАНА Фрут-Україна» забезпечило вихованців пришкільних таборів полуницею.
«Програма перебування дітей у таборах не тільки насичена, але й досить різноманітна. Вони займаються малюванням, відвідують басейн, різні гуртки, проводять танцювальні флеш-моби, ходять до аквапарку, тобто заходів дуже багато і головне, що дітям це подобається. Діти Палацу дітей та юнацтва прийшли сьогодні у вишиванках і, я вважаю, що зараз дуже важливим є виховання у нашого молодого покоління почуття патріотизму, - ділиться враженнями в.о. міського голови Сергій Моргунов, який 13 червня відвідав два пришкільні табори. – Вже зараз відомо, що кількість бажаючих відвідувати табори перевищує заплановану на цей рік кількість місць, тому наступного року, я думаю, що ми ще збільшимо кількість місць». Зараз у місті працюють 27 пришкільних таборів, а в 2006-му починали з 16-ти, де відпочивали 2,5 тисячі учнів».
Окрім внутрішніх заходів під час табірної зміни також відбуваються різноманітні змагання між школами, по підсумку яких переможці отримають у винагороду екскурсію, яку самі і виберуть. Минулого року школярі з табору-переможця їздили до Меджибожа.
«Намагаємося організувати роботу так, щоб дітям було творчо, весело та цікаво, і щодня вони дізнавалися про щось нове. Сьогодні, наприклад, День космосу, до нас приїдуть з планетарію, буде встановлено великий шатер, де дітей знайомитимуть з зірками та сузір’ями. Але діти і багато заходів пропонують самі, і ми, звичайно, до них прислуховуємося, - розповідає керівник пришкільного табору «Соколята», який працює при школі № 16, Алла Камінська. – У нас створено сім гуртків та обов’язковим є щоденне відвідування басейну. Є також гурток з коригувальної гімнастики, бо деякі діти вже мають проблеми з осанкою, і з ними займається інструктор, який пройшов спеціальне навчання».
Щороку за кошти міського бюджету діти, позбавлені батьківського піклування, та діти-сироти їздять до моря. Кілька попередніх років вони відпочивали у Скадовську, однак в цьому році, враховуючи ситуацію в країні, і те, що Херсонська область недалеко від неспокійних регіонів – Криму та східних областей, було прийнято рішення відмовитися від оздоровлення на березі Азовського моря. «Ми зараз опрацьовуємо це питання, схиляємося до Одеської області та до відпочинку в Карпатах. Коли будуть опрацьовані всі варіанти, ми дамо можливість дітям самостійно визначитись з місцем, але цей відпочинок обов’язково буде організовано», - зазначає Сергій Моргунов.
В кінці зміни у пришкільних таборах вже за традицією проводитиметься анкетування дітей щодо рівня організації відпочинку. За підсумками якого буде сформовано план роботи пришкільних таборів на наступний рік.