Про ситуацію в області із проведенням чергової хвилі мобілізації йшлося 29 січня на прес-конференції у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА . Прес-конференція відбулась за участю заступника Вінницького обласного комісара по роботі з особовим складом і зв’язками з громадськістю підполковника Олега Маляренка та начальника відділу оперативно-територіальної оборони Вінницького обласного комісаріату Олександра Збрищака.

За словами підполковника Олега Маляренка, четверта хвиля мобілізації , яка розпочалась в області 17 січня, проходитиме у три етапи і триватиме до червня 2015 року. «Вона суттєво відрізняється від попередніх уже тим, що військовозобов’язані, мобілізовані за повістками, направлятимуться у навчальні центри,а не безпосередньо у зону проведення антитерористичної операції»,- підкреслив заступник Вінницького обласного комісара.

Він назвав 4 центри, де проходитимуть військову підготовку мобілізовані, вони знаходяться у містах Житомир, Рівне, Старичі, Десна.

Військовозобов’язані, мобілізовані за повістками, направлятимуться у навчальні центри,а не у зону АТО

Протягом місяця триватиме армійський вишкіл, після чого формуватимуться військові підрозділи, які направлятимуться в зону проведення АТО. Олег Маляренко запевнив, що військовослужбовці строкової служби направлятись у зону антитерористичної операції не будуть.

Він також зауважив, що Міноборони враховує усі недоліки попередніх трьох хвиль мобілізації. Четверта хвиля має свої особливості і керується такими основними критеріями відбору як наявність військово-облікової спеціальності, стан здоров’я мобілізованого, його патріотизм та бажання захищати Батьківщину.

Про те, як проходить в області оповіщення військовозобов’язаних, повідомив учасникам прес-конференції Олександр Збрищак: «На Вінниччині планується до мобілізації близько 2,5 тисяч військовозобов’язаних від 20 до 60 років. Мобілізаційне навантаження у відсотковому відношенні рівномірно розподілене між 17 військовими комісаріатами області. Першочергово призову підлягатимуть військові спеціалісти ракетних військ і артилерії, танкісти, водії, спеціалісти медичного профілю»,- підкреслив він.

За його словами, на сьогодні по усім районам області здійснено оповіщення від 8 до 10 тисяч військовозобов’язаних. Явка у військкомати становить близько 40 %.

У рамках четвертої хвилі мобілізації ведеться робота щодо створення єдиного реєстру військовозобов’язаних. На даному етапі до цього реєстру потраплятимуть ті, хто ухиляється від мобілізації. У подальшому списки будуть подані до Міністерства внутрішніх справ та Генерального штабу ЗС України, де будуть проведені відповідні заходи щодо покарання.

За результатами медичного огляду відбувається визначення ступеня придатності до військової служби, розподіл по видах і родах військ, де мобілізований проходитиме службу. При цьому велика увага приділяється психологічному відбору мобілізованих.

«Наше завдання не перевчати людей,а відновлювати їх військові навички»,- наголосив Олександр Збрищак.

Він також пояснив ситуацію із вилученням на потреби мобілізації техніки народного господарства : «Близько 100 одиниць вже відібрано,проведені перевірки технічного стану, складені акти і протоколи,тож техніка готова до передачі у лютому місяці на потреби наших військових».



Переглядів: 5621
Поширень: 0