Колективний лист щодо бездіяльності міліції направили до прокуратури мешканці вінницького будинку, який розташований за адресою - вулиця Воїнів-інтернаціоналістів, 9-А. Професори, викладачі технічного університету, а саме їх квартири здебільшого розташовані у цьому будинку, вважають, що правоохоронці не достатньо роблять для того, аби запобігти серії крадіжок, які сталися там останнім часом.

Будинок і раніше був не надто благоплучним щодо таких інцидентів, але останнім часом крадіжки стали просто таки регулярними. "Крадіжки у будинку розпочалися ще задовго до серії таких злочинів, коли послідовно були обкрадені квартири професорів В.Грабка і П.Зузяка, а також квартири С.Мацкевічус, В.Кушти та ін.", - пишуть мешканці у листі, який вони адресували до прокуратури, а також до редакції "Міста".

У 2014 році крадії добралися до квартири професора Анатолія Кулика.

А у 2015 році відбулася ціла серія аналогічних злочинів: у березні-травні крадії похазяйнували одразу у чотирьох квартирах, при чому інколи інтервал від візитами незваних гостей був лише один день.

- Неодноразові звернення до працівників міліції щодо прискорення розкриття цих злочинів ні до чого не призвели, - говорять мешканці. - Більше того, дії працівників міліції викликають відверте нерозуміння та занепокоєння.

Що ж ставлять у вину правоохоронцям вінничани?

З'ясувалося, що свого часу доцент університету самотужки затримав біля сусідських квартир підозрілого молодика і хоча той вирвався до приїзду міліції, добре його запам'ятав та описав прикмети. Пізніше він упізнав злодюжку у альбомах, де працівники міліції фіксують особи відомих їм крадіїв. Однак навіть після цього чоловіка не затримали.

Правоохоронці кажуть, що вину підозрюваного ще треба довести. А люди турбуються, бо й після того бачили підозрілого молодика разом із такими ж "друзями" біля свого будинку. Чи ж не нові крадіжки ті планують?

- Єдине чим на сьогодні "заспокоюють" нас працівники міліції - це їхня статистика про те, що після 50-60% пограбувань квартир одного будинку, крадії обов'язково мають бути спіймані "на гарячому" кимось із мешканців. Однак нас такі підходи міліції аж ніяк не заспокоюють! - обурюються мешканці.

В обласній прокуратурі зазначили, що із листом вінничан ознайомлені і реагувати на нього будуть невідкладно.

- За дорученням прокурора області ми розпочали перевірку викладених у листі свідчень, - говорить прокурор Вінницької обласної прокуратури Сергій Козир. - Витребували у міліції всі заяви, пов'язані із крадіжками у цьому будинку, а їх і справді чимало, вивчаємо їх, за результатами буде створена оперативно-слідча група.

Коментар:

Начальник СЗГ обласної міліції Анна Олійник:

- За фактами крадіжок у цьому будинку та прилеглому до нього навчальному комплексі вишу зареєстровані чотири кримінальних провадження за ст.185 ч.3 Кримінального кодексу України - "крадіжка, поєднана із проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому". Слідство у цих справах триває, проведено та заплановано ряд подальших слідчих дій. Перевіряється причетність до скоєння цих злочинів осіб, які вже раніше притягалися до відповідальності за такі вчинки. Слід зауважити, що загалом ситуація із квартирними крадіжками у Вінниці нині дуже напружена. Із початку року зареєстровано вже 1511 таких злочинів. При цьому 263 із них розкрито, затримано чотири злочинних групи, які спеціалізувались на квартирних крадіжках. Зрозуміло, що міліція й надалі працюватиме у цьому напрямку.



Переглядів: 4598
Поширень: 0