На території області, як і в цілому в державі, практично щодня громадяни потерпають від різного роду шахрайств. У минулому році жертвами шахраїв стали 1369 мешканців області та обласного центру.

Шахрайства залишаються в категорії найбільш складних для розкриття правопорушень, оскільки готуватися можуть в одному регіоні, виконуватися – в іншому, або взагалі за кордоном. З 1369 вчинених у минулому році шахрайств, понад 1000 залишаються нерозкритими. Аби заробити на довірливих громадянах, зловмисники використовують відпрацьовані роками схеми та вигадують нові.

На які види шахрайства найчастіше "ведуться" вінничани?Шахрайства у банківській сфері та мережі Інтернет

Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі Інтернет. Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі. Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.

Так 24 січня жителька м. Немирів залишилась без 6000 гривень. Вона розмістила оголошення про продаж дитячого ліжка. Зловмисник, який начебто хотів переказати гроші на картку за товар, під час телефонної розмови дізнався усю інформацію необхідну для зняття коштів з її кредитки.

На які види шахрайства найчастіше "ведуться" вінничани?Шахрайства по телефону

Аферисти телефонують до своїх жертв, представляються працівниками банку та під різними приводами (зміна ПІН-коду, убезпечити свій рахунок від зловмисників, хтось намагається зняти гроші з вашого рахунку) виманюють у них реквізити банківських карток. Отримавши відомості про вашу банківську картку, засекречені паролі, коди знімають з рахунку гроші за допомогою спеціальної банківської послуги, яка дозволяє отримати гроші без пластикової картки.

Жертвою такого виду шахрайств стала 41-річна жителька м. Жмеринки. До неї зателефонувала невідома особа, яка представилась працівником банку та повідомила, що з її картки хтось намагається зняти гроші. Аби ця операція була припинена необхідно назвати номер картки та спеціальний код, який надійшов на мобільний СМС-повідомленням. Довірлива жінка повідомила його шахраям.

Поліція наголошує нікому за жодних обставин не повідомляти реквізити своїх банківських карток: ні в якому разі не розголошуйте нікому термін дії картки (4 цифри біля номеру картки наприклад , код на звороті картки зазвичай нанесений на полі для підпису після цифр, не передавайте платіжну картку для використання іншими особами, встановіть добовий ліміт на зняття коштів, періодично перевіряйте стан коштів на рахунку, якщо ви сумніваєтеся, чи дійсно вам дзвонить справжній співробітник – запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не по телефону.

На які види шахрайства найчастіше "ведуться" вінничани?Шахрайства по телефону – «Ваш син в поліції»

Шахраї телефонують та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз'єднувати зв'язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

Повіривши телефонуючому незнайомцю, 25 січня 54-річна жителька Тростянецького району переказала 2500 гривень за звільнення сина з поліції. Зазначеною сумою жінка поповнила рахунок мобільного телефону зловмисника через термінал.

Поліція закликає громадян не довіряти подібним дзвінкам. Перевірте, де дійсно знаходиться Ваша рідна людина. Якщо невідомі під різними приводами просять перерахувати чи віддати гроші – не гайте часу, звертайтеся до поліції.

На які види шахрайства найчастіше "ведуться" вінничани?«Грошова реформа»

Жертви такого виду шахрайства – самотні літні люди. Зловмисники представляються працівниками соціального захисту, розповідають, що у державі, проводиться грошова реформа. Гроші, що нині перебувають у обігу скоро стануть недійсними і їх необхідно обміняти на нові. «Соцпрацівники» говорять впевнено та переконливо, і літні люди віддають їм свої заощадження для обміну.

25 січня в м. Вінниці за такою схемою шахраї ошукали 78-річного пенсіонера.

Перед тим, як вступати у контакти з громадянами, які представляються працівниками соціальних служб, благодійних фондів, потрібно переконатися у правдивості їхніх слів та вимагати показати документ, що засвідчує їхню особу, спитати телефон їх керівника і подзвонити йому, нікому не показуйте, де зберігаєте гроші.

На які види шахрайства найчастіше "ведуться" вінничани?«Зняття порчі»

Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах. Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам. Найчастіше у тенета шахраїв потрапляють молоді дівчата. У минулому році на Вінниччині скоєно понад 30 таких шахрайств.

Пам’ятайте, вберегтися від шахраїв допоможе лише власна пильність і обережність.

З початку року жертвами шахраїв стали близько 70 мешканців Вінницької області та обласного центру.



Переглядів: 4340
Поширень: 0