День усиновлення в Україні відзначається з 2009 року 30 вересня, у день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Він був встановлений Указом Президента України №1088/2008 від 27 листопада 2008 року.
У сім’ях мешканців Вінниці проживає 178 усиновлених дітей. І вже стало доброю традицією, започаткованою Вінницькою міською радою, в цей день проводити зустрічі з такими сім’ями. 29 вересня шість сімей ділились своїми досягненнями та проблемами з заступником міського голови Галиною Якубович та працівниками служби у справах дітей. Від міської ради до Дня усиновлення кожна сім’я отримала матеріальну підтримку у сумі 2000 грн.
Зазвичай, шлях усиновлення є довгим і складним, як для дитини, так і для майбутніх батьків. Служба у справах дітей пропонуємо кілька основних порад, які допоможуть легше впоратися із усиновленням.
- Якщо ви вирішили усиновити дитину, передусім поговоріть про це з родиною. Підтримка близьких людей – хороший початок. Тоді зверніться до фахівців. Перш за все, це служба у справах дітей відповідно до місця вашого проживання.
- Багато хто вважає, що важким етапом є паперова тяганина. Але насправді усе не так страшно, як здається. Служба у справах дітей дасть повну інформацію про обов’язкові документи, а за законом усі медичні огляди, отримання свідоцтва про народження та оформлення інших документів повинні здійснюватися безкоштовно. Тож не має потреби звертатися до приватних нотаріальних компаній та витрачати зайві кошти.
- Що стосується житлової площі, для усиновлення дитини не обов’язково потрібна квартира площею у сотні квадратних метрів. Якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі чи у гуртожитку, але там дотримані усі санітарно-гігієнічні норми і є можливість відвести місце дитині для навчання та відпочинку – вам не мають права відмовити.
- У заяві вказуйте варіативний вік дитини, наприклад 6-9 років. Це варто робити на той випадок, якщо дитина, яку ви захочете усиновити, виявиться не того віку, який ви вказали у заяві. Так не доведеться переоформляти документи й знову ставати у чергу.
- Жінкам або чоловікам, які усиновили дитину, надають право на відпустку: якщо дитині до 3 років – відпустка може становити три роки; для старшої дитини - 56 календарних днів. Цей час дасть можливість адаптуватися і дитині, і батькам.