Ми продовжуємо розкривати особливості перебування вінничан за кордоном. Щоб розповісти по-максимуму цікавої інформації, спілкуємося не лише з туристами, а також з людьми, які протягом певного періоду проживають та працюють в інших країнах. Минулого тижня ви мали змогу прочитати історію Павла Козловського, який півроку провів у Данії.
Сьогодні респондентом став 25-річний Андрій Короткевич, котрий понад 10 років тому за сімейними обставинами покинув терени Вінниччини та переїхав до Португалії. Все ж, хлопець зізнається, що й у Європі важко знайти роботу за спеціальністю, тому він вирушив пробувати власні сили до Великобританії.
- Чому ти вирішив переїхати до Британії?
- Я жив, вчився та почав працювати в Португалії, але заробітна плата мене не влаштовувала. Було насправді важко знайти роботу за освітою (комунікації та мультимедія). Одного разу просто задумався кудись поїхати, спробувати пожити та попрацювати в іншій країні. Якраз тоді мій друг переїхав в Англію і розповідав, що працює на гранітній фабриці. Він мене запросив до себе, я приїхав через тиждень і почав шукати роботу. Але й тут все не так було просто, тому просидів 2 місяці вдома. В кінці минулого року до будинку, який ми знімаємо завітав начальник друга, ми розговорились і він вкінці спитав, який в мене розмір взуття. Я здивувався, але сказав, і так став працювати на цю ж фірму.
- А де ви живете зараз?
- На окраїні Бірмінгема (Oldbury) знімаємо будинок за 600 фунтів в місяць. Порівняно з Лондоном це дуже дешево, адже там за таку ціну можна зняти лише кімнату у віддаленому районі.
- Не шкодуєш, що все-таки не знайшов роботу по своїй спеціальності?
- Ну на першу зарплату я зміг купити собі автомобіль. Не самий крутий, але їздить, тому поки мене все влаштовує. Можливо, в майбутньому щось зміню і переїду деінде.
- В чому полягає твоя робота?
- Фірма займається гранітом, мармуром та іншими видами каменю. В основному виготовляємо робочі поверхні для кухонь. Моя робота полягає в знятті розмірів. Спочатку пройшов курси, мені купили спеціальний апарат за 15 тисяч фунтів. Їжджу по всій Англії до замовників. Потім подаю данні на фабрику, а там вже вирізають з кам’яних плит необхідні деталі інтер’єру.
- Які особливості британців ти можеш виділити?
- Британці дуже ліниві. Якщо робочий час до 17.00, але потрібно доробити щось і залишитись до 19.00, то вони просто все кидають і їдуть до дому. На вихідних більшість пропадає в пабах і багато випивають алкоголю.
- Що найбільше здивувало тебе по приїзду до Британії?
- Перший шок - це куча іноземців. Дуже багато індійців та пакистанців, а ще тут цілі мікрорайони поляків. Приїжджі часто б’ють байдики, адже тут гарне соціальне забезпечення: 200-300 фунтів в тиждень на дитину, а також деяких приїжджих забезпечують житлом та оплачують комунальні послуги.
- Чи є якісь особливості в їжі?
- Їжа мені не до вподоби. Традиційні фіш енд чіпс (картопля та риба у фритюрі) та безліч різноманітного фаст-фуду, зокрема східного - типу люля-кебаб і шаурми.
- А як ви проводите вільний від роботи час?
- Вільного часу мало, оскільки працюю з 7 ранку до 7 вечора. В основному виїжджаємо в місто, ходимо в паби та подорожуємо різними містами.
- Що знають британці про українців?
- Британці знають про те, що в нас коїться на Сході, тому більшість не любить Путіна. Але в основній масі вони не дуже переймаються зовнішньою політикою.